אדם שסובל מדלקת בוושט יופנה לרופא מטפל. במידה ומדובר על דלקת כרונית הוא יפנה אל גסטרואנטרולוג, וזאת מטרה לערוך בירור יסודי ולאבחן במדויק את המצב. הטיפול הרווח הוא טיפול תרופתי שמטרתו היא לקטין את הצרבת. אך במקרים בהם יש גם זיהום יהיה צורך לטפל בטיפול חזק יותר. אם כי במקרים רבים המטופל יידרש לחולל שינוי באורח החיים שלו כדי שהטיפול בדלקת יצליח ויביא את התוצאות הרצויות.

אילו שינויים נדרשים מהמטופל?

המטופל נדרש להפחית ממשקל הגוף שלו, ולהגיע לערכי BMI שמתאימים לנתונים האישיים שלו. כמו כן עליו להפסיק לעשן ולהתחיל לבצע פעילות גופנית בקביעות ובהתמדה. כך הוא משפר את המצב הבריאותי שלו ומפחית ממשקלו. במידה ומדובר על דלקת חריפה יש להימנע ממאכלים חומציים וכן להפסיק או להפחית תרופות כמו משככי כאבים, סטרואידים ועוד.

טיפול משלים להקלה על התופעה

אך כדאי להכיר את המענה האלטרנטיבי לדלקת בוושט. ברפואה המשלימה רואים בדלקת זו תוצאה של תופעה משמעותית יותר במערכת העיכול. ולכן הטיפול יתייחס למערכת העיכול בכללות, ולא רק לוושט. טיפול זה מתבצע באמצעים שונים והוא נועד לרפא את מערכת העיכול של החולה. כאשר ההתייחסות היא לכל המכלול קל יותר להשיג את השינוי המיוחל. שכן אין כאן התייחסות לסימפטומים ורצון לפתור אותם. אלא טיפול יסודי ועמוק בכל המערכת בכללות.

תוספים, תרופות מהטבע ועוד

לרפואה הטבעית יש אמצעי ריפוי שונים אשר לכל אחד מהם ייעוד מסוים אותו הוא מצליח להשיג. בהתאם לכל מקרה ולפי האבחון של מערכת העיכול של המטופל יוחלט על הטיפול המתאים ביותר. המטרה היא לרפא את מערכת העיכול, להילחם בחיידקים הלא רצויים שנמצאים בה, ולאזן את רמת החומציות. כמו כן נועד הטיפול לשפר את הספיגה של מערכת העיכול ואת יעילותה של מערכת החיסון. התוצאה היא לרוב שיפור ניכר באיכות החיים כתוצאה מריפוי ומאיזון מערכת העיכול. מה שכמובן מרפא גם את הדלקת בוושט.

לבחור מטפל מנוסה בתחום

כדי להיות בטוחים שאתם עוברים תהליך נכון, חשוב לבחור מטפל אלטרנטיבי כמו לילך נהרי מומלץ שאכן יש לו את הכלים ואת הידע להציע לכם מענה.