גישה רומנטית רואה באהבה הזוגית משהו נצחי. אבל כמעט תמיד, החיים ביחד כזוג טומנים בחובם לא מעט אתגרים ולפעמים גם קשיים. אין צורך לחוות את הזוגיות כמצב משברי, בכדי לפנות לתהליך משותף שנקרא אימון זוגי. לא, לא מדובר בטיפול זוגי ולא מדובר דווקא בדרך לאחות קרע זוגי חמור. מדובר בתהליך משותף של צמיחה משותפת. מדובר בדרך שעושים יחד, כדי להתחזק הן ברמה האישית והן ברמה הזוגית. סקרנים לדעת יותר? מגיע לכם לדעת מה עושים שם, בקווים כללים שיותאמו לאופי ולגישה של בני הזוג שיגיעו להתנסות בעצמם. 

שניים יחד וכל אחד לחוד 

בכל זוגיות קיימים הבדלים בין השניים (וזה לא משנה אם מדובר בזוג אישה – גבר או בזוג חד מיני). לעיתים ההבדלים די ברורים לעין ולעיתים רבים מהם סמויים, אך ניתן לחתור לגלות אותם. במהלך אימון זוגי מזהים יחד את הסגנון האישי של כל אחד מבני הזוג. מזהים הבדלים בסגנונות החיים, שלפעמים יצרו משיכה אך לפעמים יוצרים קושי. העובדה שנעשים לאורך האימון מודעים יותר לסגנון זה של זו וזו של זה, מעודדת יותר הבנה, שיתוף, אחווה ונחת.

הכרת חוזה הזוגיות ומשמעותו 

בזוגיות, תמיד יש ברקע מטען מסוים שמגיע מתוך ציפיות, חלומות, למידה מבית ההורים ועוד. לעיתים לאט ולעיתים מהר, בין כל בני זוג מתקבע סוג של חוזה. לרוב, חלק גדול מהחוזה נוצר כשהוא שקוף ולא לגמרי מודע. כאשר דברים משתנים ברובד האישי פרטי, החוזה האישי כבר פחות מתאים והדבר מביא למתחים. במהלך אימון זוגי שמים את החוזה על השולחן. חושפים אותו, מבינים מה הוא אומר ואיך אפשר לשנות ולהתאים אותו לכאן ולעכשיו. כך, אימון זוגי מכוון עם הפנים קדימה, לשיפור תקשורת, לשיפור הבנה, למודעות משותפת. 

אולי יעניין אותך גם לימודי תעודה