המאמר באדיבות https://toolman.co.il

בריכות נוי נמצאות גם בבתים פרטיים וגם במוסדות ציבור ובבנייני משרדים המשמשים חברות מסחריות שונות. הבריכות לא נועדו לרחצה אלא לשיפור האווירה במקום ולעתים שוחים בהן דגי נוי. ליד הבריכות יש לרוב מקומות ישיבה ואירוח. בריכות כאלה דורשות תחזוקה מתמדת של המים והסיבה וזאת כדי למנוע חדירת לכלוך וזיהומים ופגיעה בדגי הנוי. התחזוקה חשובה גם עבור בית פרטי וגם בנייני משרדים. את הבריכה ניתן לבחור במגוון גדלים וצורות וכרייתה דורשת כוח אדם מיומן ואינה מיועדת לדיירים או עובדי המשרד. כמו כן תצטרכו להחליט איזה צמחי נוי להכניס אליה וזו שאלה של טעם אישי, גודל הבריכה והתקציב שלכם.

שיקולים בבחירת בריכת נוי

בריכת נוי לבית פרטי מיועדת לחצר האחורית. ניתן לבחור בריכה צלולה, בה ישתקף הנוף, או בריכת נוי הכוללת דגים, צמחים ו/או מפלים ומזרקות. מימדי הבריכה ייקבעו לפי העדפותיכם וגודל השטח שתקצו לה בחצר. בריכה כזו דורשת שטח מישורי ורצוי למקם אותה רחוק מעצים, כדי להימנע מנשירת עלים שיסתמו את הבריכה ויחייבו את סילוקם. בבריכה שיש בה דגים לצד צמחים תצטרכו להגן על הצמחים בעזרת רשתות או מכשולים אחרים. בריכה כזו אינה חייבת בהיתרים מהרשויות וכל בעל בית פרטי עם חצר מתאימה יכול ליהנות ממנה. כמו כן חשוב לזכור שמים עומדים מושכים יתושים והזנחת הטיפול בבריכה תסכן את בריאותכם ותאיים גם על חיות המחמד. 

פנייה לחברה אמינה

חפירת בריכת נוי משנה לחלוטין את הנוף בחלל בו היא נמצאת ולכן חשוב להקפיד על בחירת חברה אמינה המתמחה בתחום ולהקדיש זמן לחיפושים אחריה ולקבלת המלצות. כמו כן מומלץ לקבל מידע מלא על הליכי החפירה והתחזוקה הנדרשים באופן שוטף.