אם יש דבר שהכי מציק לנו בשיאו של תקופת החורף היא הרטיבות בבית מכמויות הגשם הגדולות. בכדי להימנע מזה, כדאי לדעת על כמה דרכים מעולות כגון: שימוש בחומרי איטום העשויות למנוע מהגשם לחדור אל קיר הגבס שלנו ויש כמה כאלה.

רטיבות בחורף – איך נמנעים מרטיבות |

מדידת לחות בקיר גבס תסייע המון במניעת רטיבות בחורף, בין אם אתה מתקין קיר גבס חדש לגמרי או בודק את קיר הגבס הקיים במבנה שנפגע בגלל הלחות, אתה רוצה להיות בטוח שאתה עושה זאת באופן מדויק ויסודי ומקצועי.

כאשר קיר גבס נרטב או ספג יותר מדי לחות, הוא מאבד את שלמותו המבנית והופך להיות רך וחלש – לא שמות תואר נחמדים שמישהו רוצה בהקשר לקירות הגבס שלו. סיכון נוסף הקיים עם יותר מדי לחות הוא העובש. קירות רטובים או קיר גבס עם עובש אינם רק מכוערים, אלא גם מסוכנים.

איך לדעת אם קיר הגבס שלי תקין לחורף? |

על מנת להיות בטוחים כי קיר הגבס הקיים או החדש שלכם במצב טוב ותקני, יהיה חיוני והכרחי שתהיה לו רמת הלחות המתאימה לו. הדרך היעילה ביותר להבטיח כי קיר גבס שלך מתאים להתקנה או שהוא בטוח לבניה, הוא שימוש נכון במד לחות טוב איכותי.

איזו רמת לחות בטוחה לקיר גבס? |

ברוב הבתים, יש רמות לחות משתנות עד 50%, כך שרמות הלחות בקיר גבס יכולים להשתנות מבית לבית. בעוד שללחות יחסית יכולה להיות השפעה מסוימת על רמות הלחות, קיר גבס נחשב כבעל רמת לחות מתאימה אם יש לו תכולת לחות של בין 5 ל 12%.

אפילו קריאה של עד 17% לחות במד המדידה, פירושו שלא ניתן יהיה לגשם לחדור אל קיר הגבס, אך כל רמת לחות מעל 17%, אומרת לנו כי קיר הגבס נפגע ויש צורך להחליפו, או שלא ניתן להשתמש בו.

זכרו, קיר גבס הוא לא כמו קיר אבן שאותו מים לא יכולים לחצות בקלות ולכן בדיקה תכופה, מידי שנה לפחות, לקירות הגבס, ימנעו מכם בעיות רטיבות בחורף.

קראו עוד בנושא על: יריעות איטום לגג