ביום שמשי וחם במיוחד אין כמו שתייה של מים צוננים וטעימים שיוכלו לקרר מעט את הגוף, על זאת יעידו גם המכורים למשקאות מוגזים למיניהם. מים הם משאב חיוני ובלתי נפרד מהגוף האנושי, ולמעשה כל צורת חיים קיימת מוכרחה להמשיך ולהתקיים באמצעות צריכה קבועה ומספקת של מים. כיוון שמים הם בסופו של דבר תרכובת כימית המצויה באופן טבעי בטבע, עלולים להצטבר בהם תרכובות וחומרים שונים הפוגעים באיכות, טעמם ולכן אינם מאפשרים את שתייתם על ידי האדם.

אז כיצד בכל זאת אנו נהנים בכל יום מצריכה קבועה ומספקת של מים מרווים וטעימים? פעולה זו אפשרית למעשה הודות למסנני מים ייעודיים שנועדו לטהר את המים אותם אנו שותים. כדי להבין קצת יותר לעומק את החשיבות של מסנני מים וההבדל בינם לבין מתקני מים סטנדרטיים, ריכזנו בשורות הבאות את כל מה שצריך לדעת בנושא.

מה החשיבות של מסנני מים?

על מנת שנוכל לצרוך מי שתייה נקיים ובריאים, באחריות המדינה להתפיל את המים הזורמים בקווי המים הביתיים בכדי שיהיו ראויים לשתייה. למרות שהתפלת מים היא פעולה חיונית המבטיחה את איכות המים בברזים, כל אחד מאיתנו רוצה להיות בטוח שהוא מכניס לגופו מים נקיים וכמה שיותר מטוהרים. 

לשם כך ניתן להתקין מסנן מים ביתי שיבצע אוסמוזה הפוכה, כך שהמים שיצאו מהברז יהיו הרבה יותר נקיים וטעימים לשתייה. נוסף לאיכות טעם המים והניקיון שלהם, מסנני מים מונעים הצטברות של אבנית בברזים וכך שומרים על כלי האינסטלציה וחוסכים בתהליכי תחזוקתם.

מה ההבדל בין מסנן מים למתקן מים?

חשוב להבדיל בין מתקן מים שהינו מתקן פיזי הניצב על השיש במטבח, לבין מסנן מים המחובר לקו הצנרת הראשי בבית ולכן הוא אינו נראה לעין ולא תופס מקום בחלל המטבח.