בשנים האחרונות, הפוקוס נמצא על אחת העמותות הבולטות בישראל, והיא עמותת איילים. עמותה זאת, שמה לעצמה למטרה לחזק מפעלי התיישבות בארץ ישראל, בעיקר באזורי הפריפריה, כמו בישובים וערים בנגב, בגליל ובלוד. בכך, כבר יותר מעשור! שהעמותה מספקת חיי קהילה אלטרנטיביים ועשייה חברתית, כמו גם מלגות לסטודנטים, שיפור פני ערים שנחשבות מוחלשות, כמו גם שיפור עתידם של צעירים בכול רחבי הארץ.

גיוס מתנדבים ומתנדבות אל שנת שירות בעמותה, מספקים הגשמת מטרות, שיפור חיי תרבות בקהילות, התיישבות באזורים שונים בארץ, סיוע לקשישים וניצולי שואה, ואספקת כלים עבור צעירים שרוצים לפתח עצמם באזורי הפריפריה. כך פועלת עמותת איילים לשיפור ניכר במצבן של אוכלוסיות מוחלשות.

מהי שנת שירות בעמותת איילים?

שנת שירות היא שנה שבה אפשר להנות מיזמות במגוון תחומים, בעוד שמי שיתנדב לשנה זאת; יוכל להתמקצע במגוון תחומים, כמו בעבודת כפיים מספקת, עשייה חברתית, תרומה חינוכית, הקמת מתחמי מגורים, עבודה במוקדים חינוכיים ועוד. מי שיתנדב, ייהנה מהצטרפות אל קומנה שפועלת בתוך כפרי סטודנטים במגוון אזורים בארץ, ביניהם: לוד, כרמיאל, דימונה, קריית שמונה, מנחמיה, עכו, יכני, אשלים ועוד.

בקומונות של עמותת איילים גרים צעירים יחדיו ופועלים כי לשפר את התחומים הגיאוגרפיים, החברתיים, הכלכליים והחשובים במדינה. הצעירים אשר מתנדבים לשנת השירות, נהנים משנה עשירה ומגוונת שממקצעת אותם ומספקת להם חוויות של פעם בחיים תוך סיפוק ועשייה למען ההתיישבות במדינה, ושיפור איכות חייהם של מי שמוגדר כחלק מאוכלוסייה חלשה.

מה עושים המתנדבים של העמותה, בשנת השירות?

הפעילות של המתנדבים, נעשית תוך התאמת פרוייקטים ומשימות לצרכים של ישובים וערים בארץ, בזמן שהמתנדבים פועלים בבתי ספר, מרכזי יום, מתנ"סים שכונתיים, מועדוני נוער, בתי קפה מוזנחים, תיאטראות ומרכזי תרבות. בכך יכולים המתנדבים ללמוד כיצד מנהיגים יוזמות ואף להוסיף לרזומה שלהם ניסיון בפעילות התנדבותית.

לסיכום, בין שלל הפעילויות והפרויקטים של עמותת איילים, ישנן גם הקומונות שפועלות בכפרי סטודנטים על מנת ספק תרומה אדירה למדינה ולתושבים שנמצאים בה. בכך אפשר לצבור ניסיון, ידע, כוח וסיפוק רב מנתינה לאחרים.