ישנם אנשים רבים אשר רכבם עומד בחניה ללא כל שימוש וזאת מכמה סיבות. יכול להיות שהאוטו כבר ישן ולא שווה לתקן אותו, יכול להיות שער תאונה שמכונה "טוטאל לוס" או שהורד מהכביש מסיבות אחרות. למרבה השמחה גם כאשר אין בנמצא אדם פרטי שיהיה מוכן לרכוש מכם את הרכב, ניתן למכור את הרכב לפירוק.

מה זה פירוק רכבים?

רכבים אשר לא ניתן או לא שווה לתקנם יכולים להימכר לצורך פירוק. בתהליך הפירוק מפרקים את הרכב מכל חלקיו שיכולים לשמש בתור חלפים לרכבים אחרים ואפילו במקרה בו הרכב נשרף, ניתן למכור את שילדת הרכב לברזל לצורכי מחזור ולקבל סכום נאה. על ידי מכירת הרכבת לפירוק וביטול רישומו ניתן להפסיק לשלם על רישוי הרכב וכו'. שימו לב שישנו תהליך מסודר אותו צריך לבצע כאשר מוכרים את הרכב לפירוק הכולל מעט פעולות בירוקרטיות אך לא מסובכות שניתן לעשותן גם באופן מקוון.

תהליך מכירת הרכב לפירוק

במידה והחלטתם למכור את הרכב בפירוק יש לפנות למשרד הרישוי עם אישור המזהה אתכם כבעלי הרכב. במשרד הרישום תצטרכו לבקש ביטול רישום הרכב וניתן לעשות זאת גם באתר המשרד. יש בטופס בקשת ביטול רישום הרכב התייחסות מיוחדת למכירת הרכב לפירוק. לאחר שלב זה כל שנותר הוא להשלים את העסקה עם קונה הרכבים לפירוק באתר PRK, לחתום על הסכם ולקבל את התשלום שסוכם מראש. כמו כן ניתן במקרים רבים לקבל החזר על אגרת רישוי הרכב במידה והרכב הפך ללא שמיש בזמן שאגרת הרישוי משולמת ובתוקף.

כיצד לבצע את עסקת מכירת הרכב לפירוק

כאשר בוחרים למכור את הרכב לפירוק עולה השאלה כמה הוא שווה. על מנת לדעת זאת ניתן לשוחח עם קוני רכבים בטלפון ולבקש הערכת מחיר לרכב על ידי מתן הסבר למצבו. כמו כן את הבדיקה הסופית כמה בדיוק שווה הרכב יעשה קונה הרכבים במקום ולאחר בדיקה מקיפה של מצב תקינות הרכב. במקרים בהם אין ברכב חלפים שמישים כלל ניתן לקבל הצעת מחיר ריאלית יותר בשיחת הטלפון.

פנו עוד היום לקונה רכבים לפרוק בחיפה