אם אתם סטודנטים לתואר ראשון הרי שאתם לוודאי מכירים את צמד המלים הבא: עבודות סמינריוניות. קיימים כמה סוגי עבודות סמינריוניות, וחשוב להכיר את הסוגים ואת ההבדלים השונים. ריכזנו לפניכם מידע חשוב בנושא שיעזור לכם מאוד בעבודה הסמינריוניות הקרובה שלכם. 

הזמינו כתיבת עבודה אקדמית >>>

כמות או איכות

יש שלושה סוגי עבודות סמינריוניות: סמינריון כמותי, סמינריון איכותי וסמינריון עיוני. לכל סמינריון אתגרים משל עצמו וחשוב להכיר אותם. כאשר מדובר על סמינריון איכותני המטרה היא לספק מסקנה כלשהי או תצפית מבוססת – כאשר הכל מבוסס על סקרים, שאלונים ואיסוף מידע ממשי. דוגמא לשאלת חקר בעבודת סמינריון איכותנית היא: האם פעילות ספורטיבית בילדות מחזקת את הביטחון העצמי בגיל ההתבגרות? יש שאלות רבות ששואלים בעבודות סמינריוניות וכל עבודה סובבת סביב שאלת החקר שנבחרה.

כאשר מדובר על סמינריון כמותי המיקוד הוא על איסוף של מידע ומספרים על מנת לבסס ניקוד כלשהו. כך למשל עבודת סמינריון כמותית יכולה לעסוק בשאלה עד כמה בני הנוער מרגישים מאושרים יותר כאשר הם חשופים למידע ברשת האינטרנט. העבודה מתבצעת באמצעות שאלונים בהם שאלות סגורות עם ציר ניקוד, ויש דרכים נוספות כמובן לחקור שאלות כמותיות. 

סוג נוסף 

וכאשר מדובר על סוגי עבודות סמינריוניות יש סוג שלישי נוסף שנקרא: סמינריון עיוני. בעבודה כזו הפוקוס הינו על סקירה של מאמרים ומידע שקיים בכדי להציג מסקנה כלשהי. בעבודת סמינריון מסוג כזה אתם לא מקיימים ראיונות ולא מפיצים שאלונים. 

במידה ואתם חשים שיש לכם צורך בייעוץ, הכוונה ומיקוד, לקראת עבודת הסמינריון שעומדת לפניכם – פנו עוד היום לשירות סיוע אקדמי המתמחה בהכנת עבודות סמינריוניות. כאשר אתם פונים לשירות כזה אתם מקבלים את כל המידע והסיוע לו אתם זקוקים.