מי שמעוניין לרכוש היום מזרן למיטה, לא יתקשה למצוא מגוון רחב של דוגמאות, הוא לא יתקשה למצוא מגוון רחב של מזרנים שיכולים לספק אותו, בין אם מדובר במזרנים קשיחים או רכים, מזרנים שמיועדים למיטת יחיד כמו מיטות נוער או כאלה שמיועדים למיטה זוגית. באופן טבעי אנחנו יכולים למצוא קטלוגים עשירים של מזרנים אשר חלקם מומלצים יותר וחלקם פחות.

לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות של מזרנים מומלצים, חשוב לומר שני דברים. ראשית, כשאנחנו בוחרים מזרן אנחנו צריכים להתייחס למכלול של שיקולים, מכלול של נקודות ולא רק לנקודה ספציפית מסוימת. אם בהיבט אחד המזרן טוב ומתאים לנו, זה לא מספיק, אנחנו צריכים לבחון אותו על פי מכלול של שיקולים.

שנית, רצוי מאוד שאנחנו נקפיד על כך שנקנה מזרן שיתאים לנו מבחינה אורתופדית, מבחינה בריאותית, לאורך זמן. בסופו של דבר, זה השיקול העיקרי שצריך להנחות אותנו. הסיבה היא פשוטה, כשאנחנו שוכבים על המזרן, הוא משפיע על הגב שלנו, הוא משפיע על התפקוד שלנו גם בזמן שאנחנו קמים ממנו. לכן חשוב שזו תהיה נקודת המוצא העיקרית שלנו.

אנחנו יכולים למצוא שני סוגי מזרנים עיקריים שנחשבים למומלצים כיום. מזרוני ספוג ומזרוני קפיצים. מזרוני ספוג, הם כאלה שכל החלק הפנימי שלהם מכיל ספוגים שונים, גמישים או קשיחים. לצד מזרון זה, אנחנו יכולים למצוא גם מזרונים אורתופדיים ללא קפיצים, כשהרעיון הוא, ברגע שאנחנו שוכבים על המזרון הוא מתאים את עצמו לתנוחת הגוף שלנו.

מזרון אחר שנחשב מומלץ, כאמור, הוא מזרון קפיצים. מדובר במזרון שבחלקו הפנימי מאובזר בקפיצים שונים, מה שמאפשר לגוף לנוע בהתאם. חשוב להדגיש, בשביל שמזרון זה יהיה איכותי ועמיד, הרי שהקפיצים צריכים להיות מפוזרים על פני כל המיטה בצורה שווה ולא רק באזור אחד, אז נוצרת אי שיווי משקל שיכול לפגוע ביכולת שלנו לשכב בצורה נוחה.

צריך להדגיש, שכיום יש לא מעט מזרנים בעלי רבדים אורתופדיים שונים, כולל סוגים של מיטה מתכווננת, אשר מאפשרים לנו גם לישון בצורה נעימה וגם ליהנות משינה בלי תחושת כאב, גם אחרי שאנחנו מתעוררים וקמים מהמיטה.