אנחנו נתקלים בשיש בהרבה מאוד מקומות ובהרבה משטחים, סוגי שיש: איזה שיש לבחור? 

כל אבן והייחודיות שלה

ישנם סוגים רבים של משטחי שיש שלכל אחד מהם תכונות שונות, צבעים שונים, עמידות ומרקמים אחרים. לכל שיש שימושים וייעודים אחרים וכמובן מחיר שונה. כשאתם מגיעים לבחור שיש כדאי להבין בדיוק את הצרכים והמיקום להם השיש מיועד, הגודל והצבעים המתאימים לעיצוב הכללי.

מה ההבדלים? 

סוגי האבנים הנפוצות למשטחי שיש הם בעיקר אבן קיסר, פורצלן וגרניט. 

אבן קיסר למעשה איננה שיש קלאסי אלא משטח של גבישי קוורץ המודבקים בעזרת דבקים מיוחדים בשיטה מיוחדת ונפוצה מאוד במטבח הישראלי. מאחר שמשטחי אבן קיסר מיוצרים באופן מלאכותי אפשר למצוא אותם בשלל צבעים ומרקמים. את משטח אבן קיסר אפשר לנקות בקלות בעזרת מטלית לחה ומאחר שהמשטח אטום הוא כמעט אינו סופג כתמים. יתרונה העיקרי של אבן קיסר הוא עמידותה אך גם היא עלולה להינזק משימוש לא נכון כמו מגע עם משטחים חמים כמו תבניות וסירים. 

משטחי הפורצלן גם בפורצלן אפשר למצוא שילובים רבים של צבעים וטקסטורות והמראה שלהם אלגנטי ויוקרתי יותר מאשר של משטחים אחרים. מדובר במשטח עמיד במיוחד ובעזרת תחזוקה נכונה אפשר לשמור על מראהו הנקי והחדש לאורך זמן רב. מחירו של משטח פורצלן יקר יותר מאחרים ולכן גודל המשטח הוא שיקול משמעותי בבחירה זאת. 

שיש גרניט הוא אבן טבעית שנחצבה ועברה ליטוש. ייחודה העיקרי נובע מכך שכמעט בלתי אפשרי יהיה למצוא שני משטחים דומים זה לזה מכיוון שהם יצירת טבע בעלת מראה טבעי לגמרי. עמידותו של שיש גרניט היא מהגבוהות ביותר גם כשמדובר במשטחים חמים ושריטות. ניקוי המשטח פשוט וקליל ביותר. למידע אודות שיש מסוג אוניקס