הפרעושים הם האויבים המרים של החתול. הם נצמדים אליו, מוצצים את דמו וגורמים לו לבעיות רפואיות שונות בדרגות חומרה שעשויות להגיע עד מוות. חובה לטפל בפרעושים ולמגר אותם גם מהחתול עצמו וגם מהסביבה שלו. היות והפרעושים וכך גם הקרציות נצמדים לגופו של החתול על מנת למצוץ מדמו אבל אחר כך הן מטילות ביצים באזור המרבץ של החתול כשאר באופן כזה ההתרבות שלהם היא מהירה מאוד.

גואלים את החתול מהפרעושים

חשוב לדעת כי חתול שגדל בתוך הבית ואינו יוצא, הוא חתול הרבה יותר מוגן. הבעיה מתחילה עם חתול שחי בצמוד לכלב או חתול שחי בחוץ או חתול מאימוץ. הוא יהיה הרבה יותר חשוף לבעיה של הקרציות והפרעושים כאשר במקרים רבים יהיה קשה מאוד למגר לגמרי את הבעיה. אך בכל זאת קיימות דרכים המאפשרות להקל על החתול ולהשמיד את הפרעושים או הקרציות אשר עליו.

איך מטפלים?

קיימים תרסיסים שונים, אבקות וחומרים שונים אשר אלו משמידים את הפרעושים אשר נמצאים על גופו של החתול. אלו פועלים בעיקר בזמן השימוש בהם אך אין להם כמעט השפעה ארוכת טווח. על כן הם לא ימנעו היטפלות חוזרת של פרעושים או קרציות שיגיעו מהסביבה.

למעשה מיד לאחר האמבט חשוף החתול שוב להידבקות חוזרת.

ישנם חומרים שונים אשר הוכחו כבטוחים ויעילים לשימוש והם עשויים להוות מרכיב חשוב בתכנית הטיפולית בחתול.

אמפולות לטיפול חיצוני מקומי – Frontline, Advantage, או Revolution/Stronghold

(Revolution חומר יקר יחסית  אך עם תוצאות מעולות).

תרופה הניתנת דרך הפה – Program. חומר שעשוי לסייע בהתמודדות של הגוף מול הפרעושים אך לא מונעים הידבקות מחודשת.

מדבירים את הסביבה

כפי שכבר כתבנו, כדי למגר לגמרי את התופעה, יש לטפל גם בסביבה של החתול. כאן יש להבדיל בין הסביבה הביתית לבין סביבה חיצונית. חשוב לדעת כי אם יש לכם בבית פרעושים וקרציות, הם עלולים לפגוע גם בכם למרות שהם מעדיפים את הכלבים או החתולים. אם הם לא ימצאו את בעלי החיים, הם יגיעו גם אליכם.

יש לשים לב כי ההדברה נעשית בחומרים בטוחים לשימוש שלא יזיקו לחיות המחמד.