עריכת הסכם ממון לפני הנישואין הפכה מקובלת למדי. אך מסתבר כי לא כולם מודעים לחשיבות העמוקה של ההסכם, כפי שמתברר לפעמים אחרי לא מעט שנים. נסביר על האופן שבו בדיוק הצעד הזה ימנע מכם להסתבך או לקחת סיכונים מיותרים. 

כן אוהב/ת, לא אוהב/ת

הרבה אנשים מצליחים, ידועים או בעלי רכוש שותפים לחשש מרכזי אחד לפני עריכת חתונה. החשש הוא, האם באמת האיש או האישה שרוצים להתחתן איתי מעוניינים בי או בכסף שלי. הסיכון ברור – מי שמתחתן בגלל כסף לא באמת מרגיש אהבה ולא באמת מרגיש מחויב/ת. עם הסיכון הזה אפשר להתמודד כאשר שמים את כל הקלפים, בשקיפות, על השולחן. אם שני הצדדים חותמים בהסכמה ויחד על הסכם הממון לפני הנישואין, הרי שזה מנטרל את הבעיה. זאת אומרת ששני הצדדים רוצים בקשר משיקולי רגש ולא מתוך רצון להפיק תועלת ותו לא. 

הוגנות ולא סחטנות

אז מה זה הסכם ממון בעצם?אף אחד לא מוגן מפני אפשרות של פרידה, של גירושין. כל כך הרבה זוגות מתגרשים בימינו, שמי שמתעלם מכך עושה שקר בנפשו. הבעיה היא שמאבק גירושין הופך למר ומכוער, כאשר צד אחד מנסה לסחוט את השני בנושאי ממון, רכוש או משמורת על הילדים. הסכם ממון מכניס סדר, שקיפות וביטחון גם לעניין הזה. כאשר קיים הסכם ממון מאושר, החלוקה בין בני הזוג ברורה, גם במקרה של פרידה. יודעים מה כל אחד יקבל, אין טעם ואין צורך להתווכח, לריב או חלילה לנסות לסחוט את הצד השני. דווקא כאשר היחסים הזוגיים בכי טוב והאהבה פורחת, השיקולים נכונים. לא מחליטים מתוך לחץ רגשי. למעשה, דווקא כאשר מסדירים הכל מראש, הסיכוי לגירושין מטעמים כלכליים נטו, יורד.

למידע נוסף אודות עו"ד אורי גנור