דירות משנות ה90, לרוב יהיו מעוטות בריצוף מיושן למדי במידה ולא החליפו את המרצפות בדירה. על אף בשנות ה90 המרצפות המדוברות היו נחשבות לחסרי חן, הרי שכיום המרצפות הללו הקרויות מרצפות טראצו הן טרנד פופולארי מאוד שחוזר שוב. אמנם הרצפות המדוברות חוזרות משודרגות יותר ועם יוקרה מחודשת וסטייל איטלקי, אך הן בהחלט מזכירות את המרצפות דאז. לא מעט אנשים בוחרים כיום לרצף את ביתם בריצוף טראצו מתוך ידיעה שמדובר בריצוף האידיאלי שיעניק לביתם את המראה המושלם.

כיצד מיישמים מרצפות טראצו

ישנן מספר נקודות חשובות ביישום המרצפות המדוברות. הריצוף חייב להיות ריצוף חדש ולא בהדבקה מעל ריצוף קיים. בשלב היישום חשוב להשתמש בשומשום בעובי של לפחות 25 מ"מ ולא בחול. כאשר מיישמים את המרצפות המודברות, מומלץ שלא להשתמש ברובה אלא לרצף את האריחים במרווח של מ"מ אחד. לאחר השימוש בפטיש על האריחים הטיט יעלה בין המרצפות ויתמקם בחריצים ביניהם.

בעבר היה נהוג לעשות יציקות טראצו אשר קרויות כיום יציקות מוזאניקה והן חוזרות לאופנה, כאשר המטרה היא שהן יצרו מראה בסגנון רטרו. הדבר מתבצע באמצעות יציקת החומר ממנו עשויה המרצפת באתר עצמו בתוך משטחים גדולים של כ2 מטר.

להתקנת חיפוי רצפה דקורטיבי >>>

כיצד מתחזקים ריצוף טראצו

אם החלטתם ללכת על ריצוף טראצו לביתכם, ישנם מספר עקרונות חשובים שעליכם לדעת בכל הנוגע לתחזוקה ולשימור של האריחים המדוברים: חשוב מאוד להגן על הריצוף הן בהליך השיפוץ והן לאחר יישום המרצפות ולמנוע שימוש בחומרים שעלולים להכתים את המרצפות. כמו כן, לאחר יישום המרצפות יש לטאטא את הרצפה בשלב הראשוני ולאחר מכן לקרצף אותה במכונת ניקוי שיש בה מים נקיים. יש להימנע לפרק זמן כלשהו מביצוע פוליש ווקס או מריחת סילר וכן על אריחי טראצו אין להשתמש בדטרגנטים חריפים.