היום בארץ כל עסק מסוג מסעדה, בית מלון או מוסך, מחויבים לפי החוק להתקין בורות שומן. המטרה היא להפריד בין השומן לביוב הכללי, היות ושומן נוטה להתקשות וליצור סתימות במערכת הביוב. מעבר לכך, השומן עלול לחלחל לאדמה ולזהם מקורות מים. הדבר ישפיע כמובן על כל בעלי החיים והצמחייה באזור, ולכן החוק מחייב את בעלי העסקים להיפטר מהשומן שהם מייצרים באמצעות בורות שומן. אך כמובן שבור שומן צריך לשאוב אחת לתקופה, כדי למנוע ממנו לעלות על גדותיו ולזהם את פני השטח. בניגוד לשאיבת ביוב, דבר שיש לבצע ברגע שיש תקלה חמורה במערכת הביוב, שאיבת בורות שומן יש לעשות בהתאם ללוח זמנים קבוע מראש, כדי למנוע את המצב שבו השומן עלול לזהם את הסביבה.

מה ההבדל בין שאיבת ביוב לבור שומן?

קודם כל, חשוב לציין כי בשני המקרים מומלץ להיעזר בביובית על מנת לשאוב את השפכים או השומן, בצורה המהירה והאפקטיבית ביותר. אך בעוד ששאיבת ביוב מתרחשת רק במקרה של תקלה, והפעולה עצמה מאוד פשוטה ונעשית על ידי כל אינסטלטור שיודע להפעיל ביובית, שאיבת בור שומן היא פרוצדורה קצת שונה. שאיבת ביוב יכולה להתבצע הן בבית פרטי והן במגדל משרדים, הביובית שואבת את הביוב ולאחר מכן נוסעת לרוקן אותו במקום מיוחד שמיועד לכך. לאחר מכן, הביובית חוזרת למקום על מנת לשטוף את מערכת הביוב בזרם מים, כדי לראות טוב יותר את המצב ולמנוע תקלות נוספות.

בורות שומן נועדו כאמור כדי להפריד את השומן ממערכת הביוב הכללית. הבורות אמורים גם להגן על הסביבה וגם למנוע ריחות לוואי לא נעימים. לכן חשוב לשאוב אותם בתדירות גבוהה בצורה היעילה והמקצועית ביותר. חשוב כמובן להזמין חברת שירותי ביובית שמחזיקה בכל האישורים הנדרשים על מנת לעבוד עם ביובית ועל מנת לשאוב בורות שומן. רק אנשי המקצוע המקצועיים והמנוסים ביותר אמורים לעסוק בתחום, היות וכל טעות עלולה לגרום לאסון אקולוגי משמעותי. לעומת זאת, שאיבת ביוב אינה מסכנת את הסביבה, היות ובמקרה הגרוע ביותר, הביוב יעלה על גדותיו והשכנים יסבלו מריח לא נעים.