המאמר באדיבות רול מרקט

אנחנו חיים כיום בעידן אשר בו מוצרי צרכיה רבים התייקרו מאוד עד רמה שנראית לרבים מאתנו אם לא לכולנו כדבר בלתי הגיוני ובלתי סביר בעליל. אז לא נוכל להיכנס לוויכוחים פוליטיים כאן בעמוד הצנוע שלנו אך זאת נוכל לומר. מההתייקרויות הקיצוניות שיש לנו כאן בכל מה שקשור לכלים החד פעמיים וכל שאר המוצרים שהמחירים שלהם עלו בצורה דרמטית, כל המגזרים סובלים.

אז נכון שאפשר להפסיק לצורך כלים חד פעמיים ופשוט לחזור ולהשתמש שוב בכלים הרגילים ששוכנים להם בארון עוד מהימים בהם לא הפציעו עדיין הכלים החד פעמיים. אם נפסיק את השימוש בכלים החד פעמיים, נרוויח כפליים. גם שמרנו על כדור הארץ וגם חסכנו כסף – דמי העלות של הכלים החד פעמיים.

סכום חד פעמי – זה טוב או לא טוב?

אז לפני רגע טענו בלהט כי שווה בהחלט להפסיק להשתמש בכלים החד פעמיים ולהתחיל להשתמש בכלים האמיתיים, הישנים והטובים.

אך בכל מה שקשור לסכו"ם, הסיפור הוא שונה לגמרי. סכו"ם חד פעמי הוא סכו"ם שחוסך הרבה מאוד זמן הכרוך בשטיפת כלים והוא גם חוסך הרבה זמן שכרוך בחיפוש אחר כלי הסכום החמקמקים. כולנו יודעים שלכפות ומזלגות שי נטייה להיעלם ותמיד מתוך הסט יחסרו כצמה וכמה יחידות שעם הזמן פשוט ייעלמו. כאשר יש לכם חבילה שלמה של סכום חד פעמי, אתם הרבה יותר רגועים ויש לכם מספיק כלים לכל הסועדים בלי מהומות ובלגנים מיותרים.

חד פעמי – למה זה טוב?

למעשה הכלים החגד פעמיים הם יקרים מאוד כרגע ואם נחשוב על העלויות, לא ממש בטוח שנשתכנע להמשיך ולצרוך את הכלים הללו. אך בכל מה שקשור לסכום העניין שונה לגמרי ודווקא את הסכום כן מומלץ לצרוך, להשתמש וליהנות.