כמה עולה הדברה נגד טרמיטים?

טרמיטים הם החרקים הקטנים שאינם מסוכנים לגוף האדם אבל יש להם את היכולת להחריב בתים שלמים. מומלץ לבצע הדברה מונעת עוד טרם בניית הבית, אבל אם זיהיתם או שיש חשש לטרמיטים חשוב לטפל בהקדם. 

הדברה נגד טרמיטים

כדי לבצע הדברה נגד טרמיטים צריך קודם כול לזהות את סוג הטרמיטים ולהכיר את החולשות של כל זן וזן. בעולם קיימים אלפי זנים של טרמיטים אבל בישראל פעילים רק שמונה מתוכם. הנפוצים ביותר הם הטרמיט הננסי שמקנן באדמה, נע בתעלות בוץ וניזון מכל סוגי העצים, טרמיט העץ שניזון משורשים ועץ מעובד ובונה קנים בתוך העץ ולכן מסוכן ביותר לרהיטים ומוצרי עץ והטרמיט הסיני שמעדיף לתזונה עץ יבש. הזן המסוכן ביותר שהתגלה בשנים האחרונות הוא הטרמיט הפורמוסי והוא מזיק גם למתכות, בטון, פלסטיק וגומי וכך פוגע בתשתיות, צינורות מים וחשמל.

הדברה מאסיבית

הדברות ביתיות אינן יעילות נגד הטרמיטים מאחר שהם מזהים את הסכנה וכדי להגן על עצמם הם בונים את הקן שלהם עמוק יותר באדמה. יש להזמין מדביר מקצועי שיידע לאתר את קני הטרמיטים בעומק האדמה, בתוך העצים וידביר את הטרמיטים בתוך הקן, יהרוס את הקן ויוודא שאין קנים נוספים בסביבה. ההדברה עצמה תתבצע על ידי קידוח ברצפה כדי להחדיר את חומרי ההדברה לעומק האדמה שם נמצאים קיני הטרמיטים. 

עלויות הדברה

המשמעות העיקרית של עלויות ההדברה נגזרת ממיקום קיני הטרמיטים וחומרת המצב. הדברות בשטחים ציבוריים וגינות יחושבו לפי מ"ר ויעלה כ-25 ₪ למ"ר. במקרים של דלתות, משקופים ורהיטים תחושב עלות ההדברה פר רהיט או משקוף והמחירים יהיו סביב 450 ₪ לפריט. 

חשוב לקבל ייעוץ מקצועי באתר https://www.agr-non.co.il/ בנושא זה טרם ההדברה.