בדרך כלל, כשאנחנו קוראים או שומעים על אוהלים אשר מוצעים למכירה, הנטייה שלנו היא לחשוב שמדובר על אוהלים שמתאימים לשימוש אישי, זוגי או משפחתי, לצורכי קמפינג ודברים דומים. אך ישנם אוהלים נוספים אשר מוצעים למכירה, והם מיועדים לאירועים. 

אוהלים לאירועים בנויים בצורה אחרת מאוהל רגיל, כזה שמיועד לקמפינג או ללינה בשטח מסיבות אחרות. מדובר באוהל שמיועד לצורך אירוח כמות גדולה של אנשים למשך שעות ארוכות, בכל תנאי מזג אוויר, באירועים שנערכים בשטח. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא אוהלים שמיועדים למסיבות, חתונות, כנסים, ועידות, אירועים ספורטיביים ועוד. 

בדרך כלל נהוג לשכור אוהלים כאלה, מאחר ואנשים שמבקשים להשתמש בהם, עושים זאת באופן חד פעמי. אך ישנם לא מעט אנשים שמעדיפים לחפש אופציה של אוהלים למכירה לצורך אירועים פרטיים, עסקיים ואחרים, מתוך הנחה שהם ישתמשו בהם לעיתים תכופות, או מתוך מחשבה, מאחר והם ישתמשו בו מעת לעת, אז ישתלם להם יותר לרכוש אוהל ולא לשכור בכל פעם כשהם יצטרכו. 

איך רוכשים אוהל בצורה נכונה

באופן טבעי, ישנם מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על תהליך חיפוש ובחירת אוהלים למכירה:

ראשית, צריך לבחון את גודל האוהל, עד כמה הוא יכול להתאים לסוג האירועים וכמות האנשים שאמורים להתארח בהם. רצוי לקנות אוהל שיכול להתאים למגוון סוגים של אירועים. 

שנית, יש לבחון ממה הוא עשוי, עד כמה החומר חזק ועד כמה הוא עמיד לתנאי מזג אוויר שונים. כך אפשר להשתמש בו בתנאי מזג אוויר ושטח שונים. 

שלישית, יש לבחון עד כמה פשוט לנייד אותו ממקום למקום, עד כמה קל ונוח לעבוד איתו בצורה שוטפת, וכמובן לאכלס בתוכו גם אנשים וגם ציוד מתאים על פי סוג האירוע והצרכים שנדרשים עבורו.