תושבים רבים בישראל מודעים לעובדה כי הם זכאים לקבל החזר מס. חלקם פונים לחברה מקצועית אשר מתמחה בתחום זה ומגישים באמצעות החברה בקשה. אך אחרים מעדיפים לבצע את הפעולה בכוחות עצמם וכך לחסוך את העמלה שיש לשלם לחברה שמנהלת את הבקשה. אמנם מדובר על תהליך פרוצדורלי אבל זה בהחלט אפשרי במקרים רבים. אז אם גם אתם שוקלים להגיש בקשה להחזר מס ואתם חושבים לבצע זאת בעצמכם בואו לקרוא כיצד תעשו זאת.

האם יש לי זכאות?

לפני שאתם ממהרים להגיש בקשה עליכם לבדוק ולגלות האם אתם אכן זכאים לקבל החזרי מס. במקרה וברור לכם ששילמתם מיסים מעבר למה שאתם מחויבים על פי החוק אתם בהחלט יכולים להתקדם הלאה ולהגיש בקשה להחזר מס.

הגשת בקשה

כדי לקבל את הכסף שמגיע לכם עליכם למלא את הטופס הנדרש. מדובר על טופס בו עליכם למלא פרטים שונים כנדרש וכן לצרף מסמכים שונים כמו תלושי שכר, אישורים על הכנסות וכדומה. את המסמך המלא יש להגיש לפקיד השומה. לאחר הגשת המסמכים תעבור תקופת מה עד לקבלת החזר המס באם הוא אכן יאושר. יש הבדל בין שכיר לעצמאי בעניין מועד קבלת ההחזר.

אפשר לבד אך מומלץ עם אנשי מקצוע

אכן באופן רשמי ניתן להגיש באופן עצמי בקשה להחזר מס הכנסה לשכירים. אך המציאות מוכיחה כי מי שמעוניין לקבל את כל הכסף שמגיע לו בלי להתרוצץ ולהתאמץ יתר על המידה, מוטב כי יגיש את הבקשה באמצעות חברה מקצועית שמתמחה בתחום. חברה כזו מאפשרת ללקוחות להיות רגועים כי התיק שלהם מטופל בצרוה יסודית ומקצועית. והם נהנים משירות מסור שחוסך מהם את ביצוע המשימות ואת התהליך הפרוצדורלי של הטיפול בבקשה.

בחירת חברה מקצועית שתנהל את העניין על הצד הטוב ביותר

כדי שתהיו מרוצים מתהליך הגשת הבקשה חשוב כי תבחרו חברה מקצועית שיש לה התמחות בתחום של החזרי מס. חברה כזו תוכל לבדוק בצורה יסודית את המקרה שלכם ולכוון אתכם לגבי המסמכים הנדרשים שלכם. התוצאה תהיה החזר מקסימלי תוך זמן מינימלי וללא מאמצים וטרחה מצדכם.