תחום גלישת הגלים הולך וגדל מיום ליום. עוד ועוד אנשים רוצים להצטרף לקהילת הגולשים. אם אתם גם מאלה, המאמר הזה מיועד עבורכם. בשורות הבאות נלמד יחד איך בוחרים את גלשן הגלים המתאים לכם, על פי כל הפרמטרים הרלוונטיים.

גלשן גלים מורכב מגוש שבאמצעו יש שידרית עץ אשר נותנת את הקשיחות של הכלי במרכז. בשנים האחרונות אנו עדים לסוגי גלשנים הבנויים בצורה שונה מעט, על ידי גושים שאין בהם שידרית במרכז. חלקם מחוזקים סביב הדפנות או במרכז הגלשן על ידי סיבי עץ או פחם.

בעבר, היינו בוחרים גלשן גלים על פי גובה הגלשן, מכיוון שרוב העיצובים נראו אותו דבר, ולנו לא היה הידע המתאים לכך. יש משמעות רבה לבחירת גלשן גלים על פי הפרמטרים הבאים: נפח, עיצוב ומידות. לכל פרט יש משמעות רבה בבחירת גלשן גלים המתאים לכם. לקריאה אודות גלשני סופט

הנה מספר טיפים לבחירת גלשן גלים נכונה.

  1. נפח הגלשן – הנפח אומר בעצם, כמה הגלשן יציף אותנו. כל גולש מתקדם כבר יודע בדיוק איזה גלשן גלים מתאים לו. תוכנות עיצוב הגלשנים הם מדויקים מאוד, מפני שיש לכך משמעות רבה מאוד.
    גולשים זריזים וקלילים מעדיפים גלשן גלים בעל נפח נמוך יחסית, לעומת זאת גולשים כבדים וגדולים יבחרו בכלי בעל נפח גדול יותר. חשוב גם לזכור את סוג הגלים, לגלים חלשים יותר כמו אצלנו, יש לבחור גלשן גלים עם נפח גדול יותר.

מידות – לא תמיד אם אתם מתאימים את הנפח אליכם, הגלשן יתאים לכם. אמנם בדרך כלל זה נכון, אך לא תמיד. כדאי לבחור גלשן גלים בעל מידות מותאמות לגוף ולא להתקבע על גובה מסוים. בחרו את הגלשן על פי מידותיכם, בגובה וברוחב. מידע נוסף באתר AZTRON