מזגן עילי או מזגן מיני מרכזי? במה לבחור

המאמר באדיבות קרייזמן מוצרי חשמל

כאשר אנחנו צריכים לבחור מזגן לבית, ההתלבטות היא קשה. ישנם לא מעט שיקולים לקחת, אם בעניין צריכת החשמל ואם בעניין העלויות הראשוניות. מזגן עילי ומזגן מיני מרכזי יאפשרו לנו להנות מיתרונות שונים ובתנאי שנבחר את סוג המיזוג שיתאים לנו במידה הרבה ביותר. כאשר אנחנו בונים בית או משפצים, יש לנו אפשרות לבחור איזה סוג מיזוג נרצה. איך בחורים אם מזגן עילי יהיה היעיל ביותר לבית שלנו או שמא מזגן מיני מרכזי? בואו נברר מהן השאלות שיסייעו לנו להחליט.

מזגן מיני מרכזי או מזגן עילי – איך בוחרים סוג מזגן?


מזגן עילי זהו בעצם המזגן הרגיל אותו אנחנו פוגשים ברוב הבתים. זהו מזגן הממוקם בנקודה אסטרטגית בבית, על הקיר קרוב לתקרה. כך האוויר הקר יכול להתפזר בחלל ביעילות ולקרר אותו. מזגן מיני מרכזי מופעל על ידי יחידת כוח נסתרת ובכל החדרים ישנם פתחים בתקרה אשר דרכם יוצא אוויר קר וכך ניתן לקרר את כל הבית בצורה אחידה על ידי פעולה פשוטה.

אז איך ניתן לבחור? שאלות שיעזרו לכם למקד את ההחלטה:

  • צריכת חשמל – נתחיל מהדבר הראשון שנבדוק אחרי שרכשנו מזגן חדש. כאשר אנחנו מפעילים מזגן מיני מרכזי, הוא יעבוד ויקרר את כל החדרים בבית, משמע שצריכת החשמל שלו תהיה ככל הנראה גדולה יותר מצריכתו של מזגן עילי בודד.

  • מחיר ראשוני – בדקו את שתי האפשרויות מבחינת המחיר. כמה תעלה לכם רכישה של כל המזגנים העיליים שאתם צריכים אל מול מחירו של מזגן מיני מרכזי בהתאם לגודל הבית שלכם.

  • אזורי קירור – קחו בחשבון שכאשר מדליקים מזגן מיני מרכזי, כל הבית מקבל מיזוג אוויר ואילו מזגן עילי יעבוד רק בחלל בו הוא ממוקם. יש שיעדיפו כך ויש שיעדיפו אחרת.

אולי יעניין אותך גם מקרר אינטגרלי עם ציפוי

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים