חיפוי אבן לבית – כל מה שצריך לדעת

לאנשים גישה שונה בנוגע לעיצוב הבית. בין אם מדובר בקירות הפנימיים או החיצוניים יש דעות חלוקות לגבי איך צריך לעצב אותם, האם כדאי לחפות אותם ואם כן באילו חומרי גלם? חיפוי אבן לבית יכול להתאים גם לחיפוי חיצוני של קירות הבית וגם לחיפוי קירות פנימיים על אף מה שרבים נוטים לחשוב. עם זאת זה עניין סובייקטיבי לחלוטין שכן מדובר בעיקר בפאן אסתטי יותר מאשר בסיבות אחרות. עם זאת ניתן ליהנות מיתרונות נוספים כאשר מבצעים חיפוי אבן לקירות הבית.

מדוע כדאי לחפות את הקירות מלכתחילה?

  • אסתטיקה ועיצוב – שימוש באבנים טבעיות לחפות את הקירות מקנה מראה מהודר, יוקרתי ולעתים כפרי, עתיק או בסגנון מסורתי כלשהו. זה תלוי בסוג האבן שאתם בוחרים ובאופן שבו אתם מרצפים. לעתים רבות יישובים, ערים ומקומות מסוימים מעניקים אישור לחיפוי הקירות החיצוניים רק בהתבסס על קווים מנחים וחוקים השומרים על עיצוב אחיד בין כל הבתים/הבניינים באזור ומקנים לו את הייחודיות שלו.
  • יציבות המבנה – שכבה נוספת של אבן וטיט על הקירות החיצוניים מסייעת במקרים רבים לחיזוק הקירות והמבנה וליציבותו. 
  • בידוד ואיטום – לא פעם אנשים עושים חיפוי אבן לבית כדי לשפר את האיטום והבידוד בבית. הרי מדובר בשכבה נוספת על הקיר עצמו מה שאומר רמת בידוד ואיטום גבוהה יותר. 

 

מה לגבי חיפוי אבן בקירות פנימיים?

בדרך כלל אנו רואים חיפוי אבן בקירות חיצוניים ומתקשים לחשוב על כך שאלה מתאימים גם לקירות הפנימיים של הבית. ובכן לא רק שזה אפשרי אלא מדובר בדבר פופולרי מאוד. ניתן לעצב את הקירות בצבעים ובסגנונות שונים, יש סוגים שונים של אבני חיפוי שניתן להשתמש בהם וכדאי לדעת שגם חיפוי שיש הוא סוג של חיפוי אבן. 

אולי יעניין אותך גם ריצוף פנים שיש

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים