איך להעביר את הזמן עם הילדים בבית?

ימי הקורונה הם בהחלט ימים מאתגרים עבור רוב האזרחים בישראל, ובייחוד עבור מי שנמצאים בבתים עם הילדים ומנסים למצוא עבורם תעסוקה ופעילויות. כיצד ניתן להעביר את הזמן עם הילדים בבית? ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות.

יצירתיות זה שם המשחק!

אין ספק שהתקופה האחרונה הייתה לא פשוטה, וכשהילדים לא הולכים למסגרות, חשוב למצוא דרכים להעסיק אותם, ולו כדי שלא יהיו צמודים למסכים לכל אורך היום. למעשה, יש פעילויות רבות שאפשר לעשות עם הילדים, החל מעבודות יצירה ועד לפעילויות ספורט ביתיות. חשוב להיות יצירתיים ולמצוא פעילויות בין כתלי הבית ובאמצעות הפריטים הקיימים ברשותכם – תופתעו לגלות שהבית טומן בחובו לא מעט אטרקציות.

למצוא את הפעילויות האידיאליות ביותר

לא לכל הילדים יש סבלנות להכין עבודות יצירה ולא כולם חובבי משחקי קופסה. עם זאת, בהחלט ניתן למצוא את הפעילויות האידיאליות ביותר לילדים, ולבנות בעבורם לוח זמנים יומי, ולו כדי ליצור שגרה גם בתקופה הנוכחית. הנה כמה הצעות לפעילויות:

  • יצירה – עולם היצירה הוא עשיר, והוא כולל מגוון רחב של תחומים, כך שתוכלו למצוא את הפעילויות שאליהן הילדים יתחברו, כמו: פיסול, ציור, צביעה, תפירה, אוריגמי, הכנת אלמנטים דקורטיביים לחדר, הכנת כרטיסי ברכה, בניית אלמנטים מגלילי נייר טואלט ועוד.
  • ספורט וכושר – ניתן לבצע עם הילדים פעילויות ספורט ביתיות, ואם יש ברשותכם חצר או מרפסת – תוכלו ליצור מעין תחנות כושר שונות עם משימות ספורטיביות במיוחד.
  • דפי עבודה להעשרה – ברשת תמצאו שלל דפי עבודה לכל הגילים, כך שניתן להדפיס כמה דפים לאפשר לילדים למלא אותם בזמנם הפנוי.
  • משחקי חשיבה – יש מגוון רחב של משחקי חשיבה שבהם ניתן לשחק, כשישנם משחקים אינטרנטיים ורעיונות להכנת משחקים ביתיים מחומרים ממוחזרים.
  • סיורי אונליין – באמצעות אתרים ייעודיים תוכלו לבצע סיורי אונליין בשלל יעדים, וללמד את הילדים על מקומות שונים בעולם. מה גם שישנם סיורי אונליין במוזיאונים ובאתרי תרבות.
  • ניסויים מדעיים – ניתן ללמד את הילדים על עולם המדע ולעשות יחדיו ניסויים מדעיים ביתיים. באתרים כמו האתר של מכון דוידסון או פארק קרסו למדע תמצאו שלל רעיונות נהדרים.

 

ערכו רשימה של כל הפעילויות האידיאליות ביותר, ונסו לפתח את הפעילויות הללו, תוך שימוש מושכל ברשת. בהצלחה.

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים