שעונים זה עולם שלם ולא סתם יש אספני שעונים. לא שאפשר ללבוש יותר משעון אחד (או מקסימום שניים) בזמן נתון, אבל בכל זאת, הצורות, המחוגים השונים, זה כאילו חייב להיות אוסף של שעונים מהסוגים השונים,  (ראו דוגמאות באתר https://christianpaul.co.il)

לא הרבה יודעים אבל תעשיית השעונים היא פרי פיתוח של 200 השנים האחרונות בערך, עד אז אנשים היו מחשבים את השעה בצורות שונות. 

למשל, היה מכשיר עם קרן חדה ולמטה היה עיגול עם מספרים ולפי הזווית של הצל על הלוח העגול שמתחת לקרן, ידעו מה השעה, כמובן שביום מעונן, השעון התקלקל. 

הנה כמה עובדות מעניינות שלא ידעתם על שעונים ועכשיו תדעו.

עובדות מעניינות על שעונים:

מי לא מכיר את שעון המחוגים? הוא מופיע בקיר של הבית, גדול ומעוצב, הוא מופיע על היד שלכם בצורות שונות, עיצובים וצבעים שונים. אבל האם ידעתם איך הוא פועל? מה בעצם הטריק שגורם לו לעבוד ולספור את השעות בדייקנות?

אז אם לדייק שעון מחוגים לא נחשב לשעון הכי מדויק וזאת בשל תזוזות מזעריות שיוצרות פער במשך הזמן תלוי עד כמה השעון משוכלל, אבל בכל זאת יש לו טכנולוגיה מעניינת. 

מה שמעניין עוד יותר זה שהטכנולוגיה הזו לא התחלפה מאז שהיא הומצאה במהלך 200 השנים האחרונות. זה מדהים בהתחשב בעובדה שאפילו ממציא הנורה כבר לא זוכה שישתמשו בנורות להט צהובות. 

לפני שעוני היד היו שעוני גברים כיס מצויים. מעניין לציין שישנם קהילות אורתודוקסיות סגורות בהם נוהגים להחזיק שעון כיס מטעמי מסורת. 

ידיעה מעניינת נוספת זה טווח המחירים המצחיק שיש לשעונים. שעוני מחוגים אפשר למצוא בכמה עשרות שקלים בודדים ומחירם יכול להגיע גם לעשרות אלפי דולרים לשעונים של רולקס ומותגים אחרים.