מבנים צוברים במהלך שנות הקיום שלהם נזקים רבים. זה יכול להיות רטיבות, עובש, כתמים מסוגים שונים ועוד נזקים בלתי רצויים. במידה ואדם מחזיק בבעלות נכס שכזה, והוא מעוניין למכור אותו, הוא עלול לגלות מהר מידי שהנזקים פוגעים בביקוש בנכס. ומעבר לכך – הוא מפחית מערך הנכס וגורם לכך שהתמורה שתתקבל מהמכירה תהיה נמוכה ביחס לשווי האמתי של הנכס. אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי להציל את המצב?

 

השבחת הנכס כיצד?

אבל מה שלא כולם זוכרים שהם יכולים לשקם את הנכס וכך להשביח אותו. מה הכוונה? שניתן לשקם את הנכס באופן יסודי על מנת לנטרל כל נזק שהתרחש במהלך השנים. כך מחזירים את הנכס למצב תקין והוא נעשה לשווה הרבה יותר. קל לדבר אבל לא תמיד פשוט ליישם. כי אם המבנה ספג נזקים חמורים הוא עשוי להיות פרויקט מורכב מאוד. כאן כדאי להכיר את האופציה של שיקום מבנים.

 

שירות שיקום מבנים מקצועי

שיקום מבנים הוא שירות מקצועי שניתן על ידי חברה מקצועית בענף השיקום והאיתור. חברה כזו מחזיק ברשותה מכשור מקצועי ואוצרת גם ידע מקצועי נרחב. מה שמאפשר לה לגשת למבנה ולבצע בדיקה יסודית ומעמיקה מאוד. ולבצע בהתאם לממצאים את התהליך הנדרש. זה כולל איתור נזילות וליקויים שגורמים לנזקים, ייבוש יסודי בהתאם לצורך – תת רצפתי, ייבוש קירות וכדומה. טיוח, צביעה, ניקוי כתמי עובש וכן הלאה. כל זאת מתוך מטרה ברורה להחזיר את המבנה למצב תקין לחלוטין, ולהעלים כל נזק שהתרחש. כמו כן כולל התהליך מניעת נזקים של רטיבות ועובש בעתיד. ניתן לומר שאכן התהליך הזה הינו מורכב ויקר למדי, אבל הוא בהחלט משביח את הנכס ומעלה את ערכו.