ספר ילדים ישן מציג גרסה נוספת של "בת הים הקטנה". בגרסה זו בת הים מתלוננת בפני סבתה שהצדף שמצוי בשערה מציק לה, ואילו סבתה עונה "שלעיתים על מנת להיות יפה צריך לסבול". מסר זה אומנם בעייתי, אך מדהים לראות שמבוגרים רבים מאמינים בכך, וזאת למרות השפע והתחרות שקיימים כיום, עובדה שבין היתר מאפשרת להשיג בדיוק מה שרוצים – מבלי להתפשר לרגע על נוחות או על נראות, וכאשר מדובר בתחום הנעליים, הרי שראשית יש לשאוף לנוחות ורק לאחר מכן לבחון נראות.

לוקחים את הנוחות לקצה

בעוד שאופנה נתונה לפרשנות, הרי שבכול הנוגע לנוחות אין גוונים בין שחור ללבן: או שמאוד נוח, או שכלל לא נוח – כל אופציה באמצע אינה רצויה, וכאן קולקציית נעליים של nike מעניקה לכך ביטוי מובהק, נעלי nike לוקחות את ממד הנוחות לקצה, כאשר אין זה משנה אם מדובר בנעלי הליכה, נעלי ריצה, נעלי כדורגל, נעלי ספינינג וכדומה, וזאת בזכות השקעה רבה ברפידות, סוליה, בלמי זעזועים, חומרים מאווררים, המסה של הנעל וכדומה.

העובדות שמאחורי הנוחות

לצד העובדה שפשוט יהיה לכם הרבה יותר נעים לנעול נעליים נוחות, קיימים מגוון צידוקים נוספים שחשוב להאיר. כאשר הנעליים נוחות הן שומרות כראוי על עמוד השדרה, הברכיים וכף הרגל. בנוסף, נעל נוחה לרוב גם יותר איכותית, עובדה שמבטיחה הנאה יותר ממושכת, משמע גם אם הנעל עולה יותר, ניתן לדעת שלא תמהרו לרכוש אחת חדשה. כמו כן, כאשר הנעל נוחה נרצה כמה שיותר לנעול אותה ועל כן לרגע אין להתפשר בכול הנוגע לנוחות.

נעליים

מה עם נראות?

לאחר שהבהרנו שלרגע אין להתפשר על פרמטר הנוחות, נעצור להבהיר שגם לרגע אין להתפשר על נושא הנראות, אם כי במקרה זה יש להתחשב בייעוד של הנעל. במה מדובר? ובכן אם הנעל אמורה לשרת אותכם עבור היום יום, הרי שחשוב שתאהבו כיצד שהיא נראית, ולו עבור התחושה הכללית, כך שתנעלו אותה בתדירות הרצויה מבלי לחפש אחר חלופה חדשה. עם זאת, אם מדובר בנעל שמיועדת רק עבור סיטואציה מסוימת, למשל טרק בהרים או ריצת בוקר, הרי שאז פחות חשוב קריטריון הנראות, כי בכול מקרה לא תנעלו אותה הרבה.

סיטואציה לדוגמה

לא מעט קורה שכלות מחפשות שעות אחר נעל הכלה הראויה, אך כחמש דקות לאחר החופה הן מורידות אותה ועוברות לנעליים אחרות, פחות יפות והרבה יותר נוחות, וזאת כי הן מבינות שכבר צולמו מספיק תמונות עם נעלי הכלה ושאין סיכוי שהן ימשיכו לסבול בחתונה. מכאן שיש להעריץ את כל אותן כלות שמצאו נעליים שהן גם וגם – גם יפות וגם נוחות.

בין גברים לנשים

יש לא מעט הבדלים בין נשים לגברים וגם בהיבט הזה ניתן למצוא לכך ביטוי. בה מדובר? בזמן שרוב הגברים לא ירכשו נעליים שאינן נוחות, הרי שבארון הנעליים של האישה תמצאו לא מעט אופציות שהן אכן יפות, אך כלל לא נוחות, ועל כן הן בעיקר תופסות מקום ומעלות אבק, אך בין היתר גם גורמות לחוש טוב, ולו כי לנשים יש קשר מיוחד עם אביזרי הביגוד שלהן, גם אם הם נשארים מאחורי הדלת ולא רואים אור יום. עובדה זו מובילה לכך שנשים סובלות יותר מגברים מכאבי רגליים, פשוט כי הן מתפשרות על התאמה ראויה.

כך תמצאו נעליים נוחות

-המסקנה ברורה? נראה שכן, אך אם לא, הביטו בארון הנעליים שלכם והסיקו לבד את המסקנה המתבקשת.