ברוב המקרים, אנחנו נעדיף בוודאי לקנות מוצרים יד ראשונה, מהחנות, וכפי שנהוג לומר, מהניילונים. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שנקבל מוצר חדש, איכותי, בלי בלאי ועם אחריות מלאה.

אך יש מקרים בהם אנחנו נעדיף לחפש מוצרים יד שנייה. למשל, במקרים של פסנתרים. אנחנו יכולים לקנות פסנתר יד ראשונה מחנות כזו או אחרת, אך מדובר לא פעם בהשקעה כספית מאוד גדולה ואם אנחנו לא בטוחים מה תהיה תדירות השימוש בפסנתר, בפרט אם אנחנו מתכוונים לקנות אותו לילדים או בני נוער, לקנות תחילה פסנתר יד שניה.

אם הוא תקין ועובד כמו שצריך, אין שום בעיה גם לנגן על פסנתר משומש. אם נראה שנעשה בו שימוש באופן תדיר, תמיד יהיה אפשר לחפש פסנתר יד ראשונה לרכישה. בכל מקרה, על מנת ליהנות מהפסנתר המשומש, יש לדעת מה לבחון לפני שרוכשים אותו וחשוב גם לדעת כמה הוא אמור לעלות.

כיצד רוכשים פסנתר יד שנייה

ראשית, יש לבחון אותו מבחינת הנראות, לוודא שאין שום דבר שבור, שום דבר שעלול לפגום באיכות הנגינה. לעיתים המראה של הפסנתר עלול להיות בעייתי כשלעצמו.

שנית, יש לבחון את האיכות שלו כמובן. יש לנגן עליו מספר פעמים, לוודא שכל הקלידים תקינים, מדויקים, עומדים במקום כמו שצריך. אם אינכם מכירים את התחום, רצוי להיעזר באיש מקצוע שישתמש בפסנתר ויוודא שהצלילים אכן מדויקים והפסנתר מכוון. ייתכן ויהיה צורך לבצע כיוון סטנדרטי, אך אם מדובר על משהו יותר עמוק, מוטב לחשוב שנית האם נכון לרכוש את הפסנתר.

שלישית, יש לבדוק את העלויות שלו, בין אם זה ביחס לפסנתרים משומשים אחרים, ובין אם זה ביחס לפסנתרים חדשים. אם מדובר בהפרש משמעותי, אין ספק שזו תהיה רכישה משתלמת.