איטום בניינים מביא עימו יתרונות ברורים. בין היתר, כאשר הוא מבוצע היטב ביכולתו למנוע נזילות של גשם פנימה (או חדירת מי תהום למקלטים או דרך מרצפות). איטום בניינים מסייע היטב לשמור על טמפרטורה מבוקרת ואף מביא תועלת מהבחינה האקוסטית. כלומר, המבנה האטום יהיה שקט יותר אפילו אם הסביבה רועשת, וגם נעים יותר בקיץ ונעים יותר בחורף. אלה הסימנים שיעזרו לכם להבין, מתי אתם צריכים לטפל באיטום. 

כתמי מים בקירות, נזילות מהגג 

קיר אמור להישאר יבש ונקי לאורך כל השנה. במידה ומתחילים להופיע כתמי מים בקירות, בפרט בקירות מעטפת, זה אומר שישנה בעיה. תקלת איטום בגג או במרפסת עשויה לבוא לידי ביטוי בטפטוף מים של ממש. מקומות נוספים המועדים לפורענות הם מרפסות וחלונות גדולים. אם הבחנתם בכתמי מים שהולכים וגדלים או בטפטוף של ממש, חשוב להזמין איש מקצוע או קבלן גגות (או קבלן איטום גגות), לצורך אבחון מקצועי ותיקון. 

זהירות סימני עובש 

קירות שסופגים לחות או רטיבות שמגיעה דרך התקרה או הגג, עלולים להפוך לרגישים להצטברות של עובש. מכיוון שעובש חובב לחות, הוא מסמן נוכחות של מים. במידה והחדר מאוורר ואין בו לחות גבוהה מבפנים, סימני עובש בקירות מעטפת או מתחת לגג מעידים על ליקויי איטום או תקלה שצריך לטפל בה באמצעות שירותי תיקון גגות של אדיב חברת איטום

סימני טיח מתקלף ובטון מתפורר

סימן נוסף שיכול להעיד על צורך בעבודת איטום בניינים הוא טיח מתקלף. אם טיח מתקלף או שגרוע מכך, בטון מתפורר, זה אומר שישנה חדירת נוזלים מסיבית. אם הדבר לא מטופל, עשוי להיווצר לאחר מכן נזק בתשתית, בקונסטרוקציה. ככל שדוחים שיקום, כך הנזק מחמיר והאיטום יהיה מורכב ויקר יותר. חשוב לקחת כל זאת לתשומת הלב.