חדר האמבטיה הוא בין החדרים בעלי הסיכוי הגבוהה ביותר להיווצרות רטיבות בקירות. השימוש התכף במים בחדר זה, הן קרים והן חמים, יוצר רטיבות בקירות מה שיכול להוביל עם הזמן לירוקת או עובש המזיקים לבריאות, אם הקירות לא אטומים למים. בכדי למנוע את הירטבות הקירות יהיה עליכם לאטום אותם.

איך תעשו זאת? ממש כך:

בחרו את החומרים

כאשר מדובר בחדר רטוב, לרוב מדובר בחדר אשר מקיים גם קיר חיצוני וגם קיר פנימי. על כן, יהיה עליכם לאטום גם קיר חיצוני וגם פנימי. מכאן תצטרכו לבחור את החומרים המתאימים לקירות השונים ובהתאם לקירות הקיימים אצלכם בבית. יהיה עליכם לדייק בחומרים בכדי להעניק אטימה וודאית ומושלמת.

הקירות רטובים?

במידה ואתם כבר מתמודדים עם קירות רטובים, קחו בחשבון שיהיה עליכם למצוא את מקור הבעיה, לפתור אותה ולייבש את הקיר אותו אתם מבקשים לאטום בחדר רטוב. אם הבעיה מתקיימת רק משום שמתבצע שימוש בחדר האמבטיה, יהיה עליכם לחדול מפעילות בחדר זה בכדי לתקן אותו.

בהתאם להוראות

לפי סדר הפעולות, סדרו את החומר כך שיאטום את כל שטח הקיר מבלי לפספס נקודה. המלצה רווחת בנוגע לאיטום תהיה לבצע את האיטום בקירוב לצביעת החדר ובכך גם לתת שכבת הגנה ולגם להעניק שכבה יותר אסתטית.

וודאו שהכל תקין

לאחר שסיימתם לאטום את כל הקירות בהתאמה, אם הייתה קיימת לכם בעיית רטיבות לפני התיקון תוכלו לראות אם היא צצה במהירות שוב. אם לא הייתה בעיה ואתם מקדימים תרופה למכה, הסבירות היא שהכל תקין ושלא תתקלו בבעיה כלל.

לסיכום,

איטום הקירות בחדר רטוב הוא חשוב עבור יסודות הבית, הקירות המגנים עליכם ועבור בריאותכם הכללית אל מול הרטיבות המסוכנת באופן ממשי.