המקום בו הילדים מבלים את מרבית שעות הערות שלהם הוא בבית הספר. שם הם לומדים נימוסים, הליכות, מידע אודות העולם והאנושות וכן יוצרים קשרים חברתיים ומבלים עם חברים. במרבית הזמן, משתמשים הילדים בריהוט הקיים במוסד הלימודים שהוא – כיסאות, שולחנות, ארונות ועוד. ולכן, חשוב מאוד שהם יהיו נוחים ופרקטיים לשימוש.

מי משתמש בריהוט הקיים בבית הספר?

עיקר המשתמשים בריהוט שנמצא בבית הספר הם כמובן התלמידים. נכון שבחדר המורים גם קיים ריהוט, אך הוא מזערי לעומת כמות הריהוט שמשמש את התלמידים. (לא אמרנו שהמורים לא צריכים ריהוט מתאים, אך זה ידוע כי בכיתת חינוך ישנה כמות ממוצעת של כ- 30-40 ילדים ורק כ-4-5 מורים). בעקבות זאת, יש צורך להתאים את ריהוט בית הספר לילדים ולבחור אותו בהתאמה לגיל שלהם. כיסאות ושולחנות בגובה מתאים, ארונות בטיחותיים, ספסלים מותאמים וכן הלאה.

השנים החשובות ביותר בהתפתחות

חשוב לזכור כי שנות הילדות הן השנים החשובות ביותר עבור כל אדם. אלה השנים בהן הגוף מתפתח וגדל וכדי שלא ייווצרו בעיות, יש צורך לוודא כי הריהוט אכן מתאים לגילם של המשתמשים בהם. יש לשים לב כי הכיסאות והשולחנות הינם בגובה פרופורציונאלי אחד מול השני על מנת למנוע בעיות בגב, הארונות והמגירות יהיו נגישים לממדים של הילדים כדי שלא יצטרכו לטפס על כיסאות בכדי להגיע לחפצים שלהם ובקיצור – לוודא התאמה מושלמת עבורם.

נוחות לצד חוזק

ריהוט בבית הספר צריך להיות נוח. נקודה. אך בנוסף לנוחות יש צורך לשים לב לנקודה חשובה נוספת והיא החוזק. עם הילדים אינו זהיר במיוחד בלשון המעטה, הם נוטים לראות את הריהוט של בית הספר כמשחק לכל דבר – קופצים על הכיסאות, מטפסים על השולחנות ומתנדנדים על דלתות הארונות. על כן, מלבד נוחות הרהיטים, יש צורך גם לוודא כי הריהוט שנבחר עבור בית הספר עשוי מחומרים חזקים דיים על מנת שיוכלו להחזיק מעמד למשך זמן רב גם כאשר הם משמשים ביום יום כמות כה רבה של ילדים.