אף אחד אינו אוהב להרגיש לא מוגן בבית שלו וזה בדיוק מה שעלול לקרות לכם אם לא תכינו אותו כראוי לקראת החורף. ימי החורף הגשומים עלולים לגרום לכם לאי נוחות רבה גם בתוך הבית, במידה והאיטום בגג אינו מושלם.

איטום גגות – בסוף החורף או בקיץ

החשיבות של איטום הגג כראוי היא אומנם בימות החורף הגשומים, אך את ההכנה לקראת בוא הגשם, יש לעשות הרבה לפני שהוא מופיע. מה שזה אומר למעשה, זה שאם יש לכם חשש כלשהו לגבי טיב האיטום של הגג שלכם, עליכם לעשות את הבדיקה בעונת הקיץ או בסוף החורף לאחר שהסתיימה עונת הגשמים. הסיבה לכך היא, שחומרי האיטום אינם יכולים להיתפס כראוי על גבי משטח רטוב או אפילו לח, וכאשר מבצעים את האיטום בעונה שבכל יום בה עלול לרדת גשם, סביר מאוד שהאיטום לא יהיה מוצלח או ייהרס כאשר ירד עליו גשם בטרם הוא מספיק להתייבש ולהתגבש.

בחירת חומר איטום לגג – כך עושים את זה

ישנם מספר סוגים של חומרי איטום לגגות וכל אחד מהם מיושם בשיטה אחרת ואף מתאים ליישום על גבי חומרים שונים. הבחירה בין חומרי האיטום השונים לא תהיה תמיד בחומר האיטום היוקרתי ביותר, אלא לעיתים יהיה צורך לבחור דווקא בחומר איטום שמתאים לתשתית האיטום שכבר קיימת על הגג שלכם. בכל מקרה, את ההחלטה לגבי חומר האיטום המומלץ ביותר כדאי לקבל יחד עם איש מקצוע אשר את שירותיו אתם שוכרים בשביל שיבצע עבורכם את עבודת האיטום. אוטם גגות מומחה יודע לזהות את כשלי האיטום הקיימים ולהתאים את החומר הטוב ביותר לצורך ביצוע איטום מושלם שיחזיק מעמד לאורך שנים.

אולי יעניין אותך גם חומרי איטום ביטומנים