עם קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח אף, מגיעים לרופא פלסטי שמתמחה בביצוע של ניתוחי אף ומתייעצים אתו לפי נתוני האף הספציפי מה כדאי לעשות.

אם החלום של אף סולד מתאים, או אולי כדאי לבצע הצרה של האף והסרה של עצמות האף. בהתאם לנראות הנוכחית של האף, הרופא מציע את האופציות האפשריות וגם מראה למטופל את הנראות לאחר הניתוח באמצעות סימולציה.

על פי ההמלצות מגיעים למנתח אחד או אף יותר מכך, כדי לוודא שמדובר ברופא מיומן שיבצע ניתוח מעולה.

המועמד לניתוח בוחר מבין האופציות הללו את המראה שנראה לו הנכון ביותר באופן פרופורציונלי לפנים.

 

תכנון ניתוח האף

הלקוח עובר כמה בדיקות רפואיות בסיסיות כדי לוודא שהוא כשיר לעבור ניתוח זה שמתקיים בהרדמה מלאה.

בעת הניתוח, הרופא פועל על פי הסימולציה שעליה סוכם ובהתאם לכך מסיר סחוס, רקמות עור ובמידת הצורך גם עצמות אף. יש מקרים שבהם יש צורך בהשתלת סחוס ופעולה זו מתבצעת במהלך הניתוח. לאחר שמקבעים את הנראות החדשה, מוודאים שהניתוח עבר בשלום.

 

תקופת ההחלמה מהניתוח

ההתאוששות מהניתוח היא אינדיבידואלית. יש מקרים שבהם הלקוחות סובלים מכאבים קלים בלבד. יש מקרים אחרים שהכאבים הם חדים יותר והאף נפוח. ברוב המקרים הרופאים מחדירים ספוגים מיוחדים לנחיריים כדי שיספגו את הדימום. מדי פעם המטופלים מחליפים את הספוגיות עד שנעצר הדימום. עם הזמן גם הנפיחות יורדת והכאבים מתפוגגים, כך שהמנותח חוזר אט אט לעצמו ונהנה לראות את האף המשופץ שלו בהביטו במראה.

בתום תקופת החלמה קצרה, המנותחים יכולים לחזור לשגרת החיים תוך ביצוע כמה הנחיות ספציפיות שמכתיב המנתח, כדי שהתפרים לא ייפתחו ושתהיה לאף תקופת החלמה על פי הצורך האישי.

 

מוזמנים לפנות אל ד"ר מרקוס הראל – מומחה לניתוח אף.