אם אתם מתכננים שיפוץ למטבח שלכם בקרוב בטח התחלתם לעשות סקר שוק. ייתכן גם וחשבתם לעשות את השיפוץ או חלקו בעצמכם במידה והנכם אוהבים לעבוד עם הידיים. יש כמה דגשים שחשוב לשים אליהם לב כאשר משפצים את המטבח או בוחרים איש מקצוע שמא המטבח הינו מקורו של הארוחות אותם אתם אוכלים וחשוב לשמור על היגיינה, גם כאשר מדובר בחומרים המרכיבים את המטבח ובסיכויים להתפתחות מזיקים. בנוסף, המטבח מכיל כלים מסוכנים ויש לשמור על מטבח המאפשר בטיחות מוגברת.

כיצד שיפוץ מטבח יכול להזיק לבריאות

במידה והחיבור בין השיש לארונות תחתיו במטבח איננו עשוי בצורה מקצועית, לאחר זמן מה סביר להניח שעקב נזילת המים יתפתחו עובשים בדלתות הארונות או המגירות. מעבר לכך שהעובש מפיץ ריח לא נעים ושלחולי אסטמה הוא יכול להעלות התקפים, העובש יכול לפתח מגוון מחלות משום שככל שהוא מתרבה יותר כך נוכחות שלו באוויר גדלה. במידה והחלטתם להחליף את ארונות המטבח, שימו לב שהחומרים מהם מיוצרות הדלתות עומדים בכל התקנים ומעודכנים עקב המידע החדש שזמין קיום. בשנים האחרונות הותקנו ונמכרו בישראל דלתות מטבח רבות המכילות חומרי איטום המסרטנים לאדם. סיבה נוספת לנזקים בריאותיים הינה בניית מטבח בצורה לא נכונה, מכיוון שעבודות המטבח מאופיינות לעיתים בעבודה עם טמפרטורות גבוהות בשילוב של לחות, מטבח צפוף ולא מאוורר בצורה נכונה יכולים לגרום לתחושת עייפות מוגברת בעת העבודה עם סכינים, מחבתות רותחות ועוד.

שיפוץ מטבח מקצועי לא חייב לעלות הון

זה אולי מפתיע אבל שיפוץ מטבחים מקצועי יכול לעלות סכום סביר בלבד. במידה ומתכננים את המטבח כראוי כמו לדוגמא, בדיקת המידות המדויקות או אף הרכבת ארונות המטבח טרם ייצור השיש ניתן לחסוך סכומים משמעותיים בעת שיפוץ המטבח. בנוסף, החומרים בהם משתמשים לצורך שיפוץ המטבח משפיעים רבות על המחיר. משפץ מטבחים מקצועי ידע להנחות ולהסביר מה ההבדלים בין החומרים השונים כך שתוכלו לבחור במטבח המתאים ביותר לתקציב שלכם מבלי לאבד מקבלת מטבח מעוצב יפה, פרקטי ובטיחותי.

קראו גם: כמה עולה לחדש מטבח?