בוודאי שמעתם על לפחות כמה "משוגעים" שהחליטו לשפץ ריהוט בעצמם ולתת לבית שלהם מראה חדשני ללא עזרה של אנשי מקצוע. אז הרשו לנו לפרגן להם וחזק אותם- עם המוצרים הקיימים היום בשוק, כל אחד ואחת מכם יכולים לעשות זאת. 

 

מתעניינים בחידוש צבע חלונות אלומיניום? בקרו באתר שלנו >>>

 

חומר האלומיניום מתאפיין בהחלט בחומר שקשה לצבוע בעקבות המרקם החלק שלו. אם תנסו למרוח עליו צבע רגיל, כנראה תתאכזבו מאוד שהצבע מחליק מהמשטח אותו אתם מעוניינים לצבוע. בעקבות מרקמו החלק לצבע בעצם אין יכולת להידבק עליו. בעקבות כך, פותחו כיום חומרים שונים וטכניקות לצביעה של אלומיניום בפעולה אחת פשוטה ומהירה. 

 

שלבי עבודה בצביעת חלונות אלומיניום

 

באופן כללי , אם אתם שואפים לצלוח את משימת הצביעה של חלונות האלומיניום בהצלחה מומלץ שלא לדלג על השלבים הבאים. בשלב הראשון עליכם לזהות באיזה סוג של אלומיניום מדובר. האלומיניום לרוב מתאפיין בשלושה סוגים: אנודייז; הטבעי או אלומיניום צבוע בתנור. אלומיניום שנצבע בתנור סביר שמראהו יהיה אטום וחלק לחלוטין. אלומיניום אנודייז יהיה בעל מראה מתכתי ואם מסתכלים עליו מזוויות שונות ניתן לראות מעין פסים דקים. לצורך צביעה של אלומיניום טבעי או אונודייז מומלץ להשתמש בצבע בסיס בעל יכולת להידבק למשטח החלק, לדוגמא, איפוקסי. אלומיניום צבוע בתנור לא מצריך שימוש בחומר בסיס ולכן הכי פשוט ונוח לצביעה ע"י נוזל. בשלב הבא, מומלץ לנקות את האלומיניום בסמרטוט, לשייף אותו ורק לאחר מכן למרוח את הצבע עליו, בעדיפות לתרסיס צבע אשר נותן מראה מוגמר אחיד ומקצועי. 


קבלו עוד טיפים לצביעת חלונות >>>

 

האם ניתן לצבוע אלומיניום חלוד? 

 

מרבית תרסיסי הצבע המיועדים לאלומיניום הינם גם כאלו שיתאימו לעבודה על אלומיניום חלוד אך מומלץ כמובן לוודאות זאת מראש.