מיקסר הינו מכשיר המאפשר לכל אחד לשלוט במוסיקה שהוא מעדיף לשמוע. למעשה מדובר על מכשיר יעיל ביותר, אשר מסוגל לנתב סיגנלים שונים ולשלוט בסיגנלים המגיעים אליו, במטרה לפלוט החוצה את התוצאה המעובדת הטובה ביותר. המיקסר, או בשמו העברי- מערבל צלילים, מסוגל לשלוט בכל הסיגנלים הקוליים המגיעים אליו, במטרה לשנות את העוצמה שלהם או את גובה הקול שלהם. כמו כן, ניתן באמצעות המיקסר להוסיף אפקטים מיוחדים, לאזן בין הצלילים השונים ולתאם מספר סיגנלים בו זמנית. המיקסר מהווה כלי חובה עבור כל מי שמעוניין לשלב מספר סיגנלים שונים המגיעים ממקורות שונים. למשל, מי שמעוניין לשלב בין מספר כלי נגינה שונים, חייב להשתמש במיקסר במטרה לאזן את הצלילים. הדבר נכון כמובן, גם עבור נגנים שונים או מספר מיקרופונים שונים.

מיקסרים מומלצים – טיפים לבחירה נכונה

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של מיקסרים, אך החוכמה היא כמובן לבחור את המיקסר המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם ועבור התקציב שלכם. חשוב כמובן לבחור בחברות מוכרות וידועות, על מנת להבטיח לעצמכם את האיכות הטובה ביותר. מעבר לכך, חשוב לשים לב לפרטים טכניים שונים, כמו למשל כמות הכניסות של המיקסר. ככל שכמות הכניסות תהיה גבוהה יותר, כך תוכלו לשלב יותר מקורות מוסיקה שונים. מומלץ לבחור במיקסר שיכיל לפחות שתי כניסות יותר מהדרוש לכם, על מנת לאפשר לכם מרווח ביטחון, במידה ואחת הכניסות תתקלקל. 

נקודה חשובה נוספת, היא הצורך לבחור כאן במיקסר שיכיל את כל האפקטים הדרושים לכם. ישנם מיקסרים שמכילים אפקטים שונים הדרושים לשירה, בעוד אחרים מכילים אפקטים המתאימים לכלי נגינה. לכל מיקסר כמות האפקטים האופיינית לו, לכן חשוב לבדוק מראש את מספר וסוג האפקטים שהוא מכיל. 

כמו כן, חשוב לשים לב האם המיקסר מכיל נגן מובנה. ישנם אנשים למשל, אשר זקוקים לנגן MP3 מובנה בתוך המיקסר, על מנת להבטיח לעצמם עבודה נוחה ויעילה יותר. לכן כדאי לבחון מראש האם המיקסר מכיל נגן מובנה, על מנת להקל על עצמכם ועל עומס העבודה שלכם. בכל מקרה, מומלץ תמיד להיעזר באיש מקצוע, על מנת לבחור מיקסרים מומלצים בלבד.