היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של רבי מודד דיגיטליים וידניים. מדובר למעשה על מכשירי מדידה המיועדים לצורך מדידה של גדלים חשמליים מסוגים שונים. מכשירים אלו יכולים למשל למדוד מתח, זרם, התנגדות וכדומה, ומסיבה זו בדיוק קוראים להם גם "אוומטר" (בגלל היחידות של הגדלים שהם מסוגלים למדוד- אמפר, וולט ואוהם). ההבדל העיקרי בין רבי מודד דיגיטליים לבין רבי מודד ידניים נעוץ בתצוגה שלהם. כאשר רב מודד ידני, הקרוי גם רב מודד אנלוגי, מציג את הקריאה שלו באמצעות מחט שמוזזת באמצעות כוחות מגנטיים. לעומת זאת, רב מודד דיגיטלי מסוגל להציג את ההמרה של האותות האנלוגיים לאותו דיגיטליים.

 

כל מה שחשוב לדעת לגבי רבי מודד דיגיטליים וידניים

קודם כל, חשוב להבין כי רבי מודד ידניים ודיגיטליים נחשבים לנפוצים במיוחד, היות והם משמשים למגוון רחב של מדידות שונות. היום רוב רבי המודדים הנמצאים בשוק הינם מהסוג הדיגיטלי, היות והם נחשבים לנוחים יותר לשימוש. חשוב לזכור כי רוב המערכות של היום מתבססות על מערכות ממוחשבות, ולכן יש צורך להשתמש במודד שיוכל להתאים בקלות למערכת ממוחשבת. רב מודד דיגיטלי יכול להתחבר בקלות לכל מערכת ממוחשבת ולכל סוגי ממשקי המחשב האפשריים, ולכן הוא נחשב לפופולארי יותר. לעומת מכשירי מדידה ספציפיים אשר נועדה למשימה מאוד מסוימת, רב מודד יכול לשמש לתפקידים רבים ונרחבים יותר. מסיבה זו בדיוק, רוב הטכנאים ורוב מעבדות השירות הקטנות מעדיפים להשתמש בו, היות והוא חוסך שימוש במכשירים רבים אחרים. כמובן שיש צורך לרכוש אך ורק רבי מודד איכותיים ומקצועיים, היות והשימוש ברב מודד לקוי עלול לגרום להרבה יותר נזק מתועלת. 

לסיכום, אם בעבר היה ניתן למצוא בשוק בעיקר רבי מודד ידניים, הרי שהיום המצב נראה שונה לחלוטין. רוב האנשים יעדיפו להשתמש ברבי מודד דיגיטליים, בזכות היכולת שלהם להתחבר בקלות לכל מערכת ממוחשבת. חשוב כמובן להקפיד לרכוש את רבי המודד אך ורק מחברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, היות ורק אנשי שירות מקצועיים יוכלו לסייע לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר לצרכים שלכם.

אתם מוזמנים להכנס לאתר של חברת אביטל אנרגיה ולמצוא מגוון רחב של מוצרים איכותיים.