הטרנד העכשווי בתחום המטבחים הוא מטבחים כפריים מרשימים ויפהפיים ובמיוחד מטבחי פרובנס אשר מזכירים את נראותם של המטבחים בבתים הפסטורליים באזורים הכפריים של איטליה ובעיקר של צרפת.

מה מיוחד במטבחי פרובנס 

דגמים חדשניים של מטבחי פרובנס אפשר לראות במפעל הייצור שבו הם מוצגים להתרשמות של הלקוחות שמעוניינים להזמין את מטבח החלומות שלהם. לאור העובדה שהמטבח הוא תמיד לב ליבו של הבית, נקודת המפגש של כל בני הבית והמקום שבו קורים דברים לקראת הארוחות המשפחתיות וגם הארוחות עם האורחים מקדישים חשיבה רבה לתכנון.

מטבחי פרובנס הם מטבחים פונקציונליים ונוחים מאד לשימוש שוטף. יש בהם משטחי עבודה רחבי ידיים וארוכים משיש או מחומר אהוב אחר. בנוסף לכך ברבים מהם אם יש מקום מייצרים גם אי נוח מאד שהוא משטח עבודה נוסף וגם אופציית אחסון בכל השטח שמתחת לדלפק. 

התכנון הייחודי של מטבחי פרובנס מבוסס על המראה הכפרי שאהוב מאד על הישראלים. גם אם הם גרים במרכז העיר וסביבם יש נוף אורבני, הם מזמינים מטבח כפרי שייצור אווירה מסקרנת ומיוחדת בתוך הבית.

יצור של מטבחי פרובנס 

מטבחי פרובנס מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד, בעלי נראות יוצאת דופן של חזיתות הארונות, מרקם עדין בגוונים בהירים בדרך כלל של לבן או שמנת. בכל ארון מותקנת ידית יפהפייה מעץ או ממתכת שמעניקה טאץ' ייחודי והמון יופי למתחם כולו.

כמויות ארונות האחסון יהיו בהתאם לתכנון ולצורך של כל משפחה ובנוסף לכך יוקם מזווה לצידו של המטבח שיאפשר אחסון של מטעמים ייחודיים שהם גולת הכותרת של משפחה זו וכך בכל שעה שבה יגיעו האורחים, תמיד יהיו מעדנים יוצאי דופן כדי לכבד אותם.