היי שלום, אני רק רוצה לברר כמה עולה אימון אישי. אם היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את השאלה הזאת … אז כן, אנשים מתקשרים לברר מחיר מאמן כושר אישי להדרכה וזה לגיטימי לגמרי. מה שפחות ידוע זה כיצד מורכב התמחור של כל שיעור ומה משפיע עליו. אז החלטתי להרים את הכפפה ולכתוב לכם את הפוסט הקצר והמקיף הזה ששופך מעט אור על הסוגיה.

  1. מרחק – המרחק אותו עבור המדריך בדרכו אליך משפיע ישירות על מחיר ההדרכה ולכן ראוי לציין כי אם נדרש ממני לעבור קילומטרים רבים בדרך אליך, צפוי שאבקש יותר על כל שיעור. זאת ההזדמנות לציין שאם למשל מתאפשר להגיע אל המאמן, הרי שזה יכול להוזיל משמעותית את המחיר.
  2. זמן במהלך היום – טוב, ברור לכולם שיש שעות עומס לכל ענף מקצועי וגם כאן זה לא שונה. אצל מאמן כושר אישי שעות העומס הן בעיקר במהלך הבוקר או הערב. כן, מטבע הדברים רוב קהל המתאמנים מתאמן לפני או לאחר שעות העבודה. לכן, אם ברצוננו לברר כמה עולה אימון אישי והמחיר משפיע על ההחלטה הרי שכדאי לחפש שעות טובות יותר אצל המדריך.
  3. כמה זמן נמשך כל שיעור – אצלי ספציפית ניתן לקבל גם שיעורים קצרים של 45 דקות ואלו מתומחרים זול יותר ולכן עשויים להתאים למי שיודע ויכול לבצע חלק מהדברים לבד. מה ההכוונה? חימום, מתיחות בסוף אימון – אלו דברים שמתאמן מנוסה יכול לבצע לבדו ולכן אם אפשר, זה יוזיל עבורו את ההדרכה איתי. כמובן שזה לא מתאים לכל אחד ואחת ויהיו מי שיעדיפו ובצדק לקחת שעת הדרכה שלמה.
  4. מיקום פיזי – אימון בגינה או אימון בסטודיו? אני תמיד שואל איפה אנחנו מתכוונים להתאמן. יש מתאמנים שאין סיכוי לאמן אותם בגינה ולכן נצטרך לשכור סטודיו כדי להתאמן בו. מיותר לציין שלשכור חלל כזה או אחר לשעה מייקר את העניינים ולכן צפוי לקבל מחיר יקר לכל שעת הדרכה.
  5. סוג האימון – טוב, אם אני נאלץ לרוץ בכל אימון 10 קילומטר, הרי שנדרשת ממני עבודה קשה יותר ולכן, זה אף טבעי שכאשר שישאלו אותי כמה עולה אימון כושר אישי למטרת ריצה – המחיר יקפוץ בכמה אחוזים.