השחרת חלונות לרכב הינו תהליך שבמהלכו מכהים את החלונות המבוקשים. מקובל לבקש זאת עבור חלונות אחוריים מאחר והחוק אינו מתיר השחרה מוחלטת על קדמיים. יחד עם זאת, ניתן לצפות את הקדמיים עד לרמה מסוימת אשר לא תפריע לנהג לראות את הדרך. ניתן למצוא מספר סוגי השחרת חלונות ובין היתר: לייזר, השחמה, ציפויים ומדבקות. תהליך העבודה בכל שיטה שונה ונעשה במחירים מגוונים. ניתן לברר על כל הנושא כולל המחירים של השחרת חלונות רכב אצל מומחים המבצעים את השירות לכל סוגי המכוניות הקיימות.

יתרונות

להשחרת חלונות לרכב יש יתרונות רבים מאוד. הראשון והעיקרי הוא הורדת טמפרטורות בתוך המרחב הפנימי. ויסות הטמפרטורות ביום חם מקל מאוד על הנכנסים למכונית המצויה במקום שאינו מקורה. עם זאת, יש לויסות השפעה גם במקומות מוצלים רבים. הציפוי מגן גם מקרני שמש UV המזיקות לעור. במצבים כאלו המזגן יקרר מהר יותר והנוסעים מלפנים ומאחור ייהנו ממנו במהירות. מראה רכב עם ציפוי חלונות נאה יהיה מרשים יותר. ציפוי מונע הצצה לתוך הרכב ויכול לשמור על פרטיות. מעבר לכך, שהוא מסתיר חפצים יקרי ערך אשר עלולים לסקרן גנבים בפוטנציה.

מחירים

שימוש בלייזר נחשב ליקר ביותר גם בגלל שהוא אורך זמן רב. יש להוריד את החלונות מהרכב. ציפוי סטנדארטי הוא זול ונפוץ מאוד. עושים אותו מחומרים איכותיים המיוצרים על ידי חברות מובילות. לאחר ההדבקה מוסיפים שכבת סיליקון המונעת שריטות. המחירים המקובלים הם כ 100 שח לחלון אחד, כאשר  המחיר תלוי בסוג הרכב. עבור השחרת כל החלונות יש להוציא כ 500 שח לפחות. מומלץ לקבל את השירות אצל מומחים לנושא באתר BCW אשר הינם בעלי ניסיון וידע. יש לתאם מועד מוסכם ולהגיע למקום השירות.