נמאס לכם לשכב על הכורסה מבלי לעשות דבר בכל יום? אם אתם רוצים לצאת לדרך של שגרה והקפדה על פעילות גופנית, למה שלא תציבו לעצמכם אתגר מעניין, כמו לקיחת חלק בתחרות מרתון? הכנה למרתון תאפשר לכם לעשות זאת בהצלחה. המשיכו לקרוא כדי להבין כמה זמן זה ייקח לכם ואיך תוכלו להגיע מוכנים לתחרות.

 

זמן ההכנה תלוי בכושר הגופני ההתחלתי

בתחילת הדרך, כדי להעריך באופן מדויק כמה זמן תיקח לכם ההכנה לתחרות, תצטרכו לבדוק את הכושר הגופני שלכם. אם אתם מתחילים מכושר אפסי, תוכלו בטווח של שנה אחת בלבד להגיע לכושר מספק שיאפשר לכם להשתתף בתחרות, אך אם יש לכם כושר סביר, זה יוכל לקחת לכם גם מספר חודשים בלבד. כך שאתם רק צריכים להבין מהן היכולות שלכם ולהתאים את האימונים.

 

כך תתכוננו לתחרות במהירות

אם אתם לא רוצים להתעכב עם ההכנה לתחרות, יהיה כדאי לכם לעשות מאמץ על מנת לוודא שאתם שומרים על שגרה בריאה ועושים מאמץ על מנת לעמוד בכל היעדים שלכם בסופו של דבר מבחינת הכושר. פנו אל מאמן מקצועי שמתמחה בריצות מרתון ושיוכל ללוות אתכם גם מבחינת התזונה. זה בוודאי יוכל לעזור לכם לעמוד בכל היעדים הספורטיביים שתציבו לעצמכם לאורך הדרך.

 

אל תמהרו יותר מידי בהכנה לתחרות

רצים מתחילים נוטים להגיע עם עודף מוטיבציה, שזה בדרך כלל דבר חיובי, אך כזה שגם יכול להוביל לפציעות. תלמדו להקשיב לגוף שלכם ולהבין בעצם מה אתם יכולים לעשות על מנת לעמוד בכל היעדים שתציבו לעצמכם לאורך האימונים. אם תשמרו על שגרה נכונה ותקפידו על אימונים נכונים, אין סיבה שלא תצליחו בתחרות שתיקחו בה חלק בהמשך הדרך.