אם אתם חווה הריון ראשון, את בוודאי מגלה לא מעט על התהליך, כמו גם על גופך ועל שינויים שהגוף עובר. את תהליכים אלה, מצטרפים גם תהליכים נפשיים מסוגים שונים כאשר יש להתמודד עם מצבים חדשים שלא חווית בעבר. 

להיות בהריון זה דבר נפלא! בעוד שרבות הנשים שמספרות שדווקא תהליך זה תרם לאישיותן, מילא את שיערן, הבליט את יופיין ומרצן. ובכול זאת, מן הצד השני של המתרס: ישנן נשים שהחוויה עבורן, מתקיימת תוך חרדות וקשיים גופניים. 

על מנת להפטר מהחרדה וכדי להתכונן ללידה ולהורות בצורה נכונה ומרגיעה: מומלץ להשתתף בקורס הכנה ללידה. קורס הכנה ללידה יוכל להכין אותך טוב יותר להריון הראשון וזאת על ידי טכניקות שונות שיסייעו לעבור את הלידה בצורה פחות מבהילה. 

אבל מה זה בכלל קורס הכנה ללידה?

לפני שנסביר על המשמעות של ההכנה, חשוב לדעת כי קורסים כאלה, מתקיימים בכול רחבי הארץ והעולם, והם נמצאו יעילים בעת ההיריון כמו גם בזמן הלידה עצמה. הן מבחינה פיזית והן מבחנה נפשית. הקורס משלב מגוון שיטות שיעזור ללידה רכה יותר, בעוד שהוא מזמין את בני הזוג לחוות יחד את התהליך. 

במהלך הלימוד (שאינו מתרחש זמן רב) אפשר להתמודד טוב יותר עם צירי לידה, ניתן ללמוד כיצד לרכך את הלידה עצמה דרך תנועה, או נשימה נכונה. כמו גם דרך מתן עיסוי ליולדת, וחשיבה חיובית יותר. באמצעות קורסים כאלה, אפשר ללמוד על תהליכים פיזיים שמתרחשים במהלך יציאת התינוק לעולם, בעוד שבאמצעות הדרכה נכונה – אפשר להקל על כאבים. 

שיטות שונות ופופולאריות ללדת

חשוב לדעת כי קורס הכנה ללידה, מקנה שתי שיטות עיקריות שיעזרו בעת הלידה. בכך אפשר להכיר את שיטת "התחנות" המקנה ארגז כלים שיעזרו לנשום נכון יותר, להתנועע במרחב בעת הצירים, לחשוב נכון כדי להקל על כאבים, ולהתמודד יחד כהורים – עם התהליך. השיטה משלבת עקרונות היוגה עם הכנה ללידה והתמודדות עם צירים. 

עוד ניתן ללמוד את שיטת הלידה הרכה שמסייעת לתרגל בפועל מגוון תרגילים שעוזרים להפחית כאב, והבין כיצד אפשר להתמודד רגשית עם יציאתו של התינוק לעולם. בשל כול אלה, רבים בוחרים לעבור קורס הכנה ללידה.