רבים הישראלים שפנו בשנים האחרונות לעורכי דין המתמחים בהוצאת דרכונים פורטוגליים, ואין ספק שכמות הפונים רק הולכת וגדלה משנה לשנה. מה חשוב לדעת על הוצאת דרכון פורטוגלי בשנת 2020? ריכזנו מידע חשוב בנושא.

בדיקת זכאות

רגע לפני שנספר על יתרונותיו של הדרכון הפורטוגלי, כמו גם על התהליך המלא להוצאת הדרכון, נציין שחשוב לבדוק את זכאותכם מראש, ולו כדי שתוכלו להיכנס לתהליך בביטחון. ישנה רשימה של שמות משפחה שפורסמה על ידי הרשויות בפורטוגל, והיא מונה את כל שמות המשפחה של בני הקהילה היהודית שגורשו מפורטוגל. גם אם שמכם אינו מופיע ברשימה, אין זה אומר שהכל אבוד, ולו כי שמות רבים שונו במהלך השנים, ולכן כדאי לפנות לעורך דין שמאפשר בדיקת זכאות ללא עלות.

מאיפה מתחילים?

כאמור פונים תחילה לעורך דין, ולו כדי לוודא שאתם זכאים. לאחר מכן תצטרכו לדאוג לכמה טפסים בסיסיים, וביתר העניינים הביורוקרטיים יטפל עורך הדין שלכם, לרבות הפקת מחקר גנאלוגי (מעין אילן יוחסין). את כל המסמכים והבקשה להוצאת הדרכון, עורך הדין ידאג להעביר לקהילה היהודית בפורטוגל, כך שכל מה שנותר לכם זה רק להמתין לקבלת האישור וכמובן, קבלת הדרכון עצמו.

למה זה כל כך כדאי?

שאלה מצוינת. דרכון פורטוגלי למעשה מעניק לכם אזרחות אירופאית, מה שאומר שאתם זכאים ליתרונות השונים של אזרחי אירופה במדינות האיחוד האירופי. בין ההטבות הבולטות ביותר, ישנה האפשרות ללמוד בחו"ל (בחלק מהמקרים ללא עלות כלל), לעבור בין מדינות האיחוד באופן חופשי, לחיות במדינות האיחוד, לעבוד באופן חוקי וכמובן גם לבצע עסקאות נדל"ן שונות. נשמע טוב? ובכן תשמחו לדעת שהוצאת הדרכון תאפשר גם לילדיכם ליהנות מהיתרונות הללו (ולו כי ניתן לאחר מכן להוציא את הדרכון הפורטוגלי גם עבורם, בעוד שהתהליך יהיה פשוט יותר).

 

דרכון פורטוגלי הפך לפופולארי בקרב הישראלים, וזה בהחלט לא מפתיע, שכן מדובר בדרכון שמעניק מגוון רחב של הטבות ויתרונות. אתם זכאים? פנו לעורך דין שמתמחה בתחום על מנת שיסייע לכם לצלוח את התהליך וילווה אתכם לכל אורכו. נציין כי התהליך עשוי להימשך כשנתיים, אך בסופו, תקבלו את הדרכון המיוחל. בהצלחה.