היום יותר מאשר לאורך ההיסטוריה כולה לגברים יש מודעות עצמית גבוהה יותר לטיפוח, אסתטיקה ורצון להיראות טוב, להריח טוב ולהרגיש טוב. שוק הבשמים לגברים כיום הוא גדול מאוד ויש אינספור סוגים של בשמים. הריח וסוג הבושם עשויים להשתנות בין גבר אחד לאחר כמובן. יש שיריחו בושם ויתלהבו ממנו ואחרים יחשבו שאותו ריח הוא בלתי נסבל. הינה כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון.

לא להסתמך רק על מראה הבושם:

אחת הטעויות הנפוצות של גברים רבים היא להסתמך על המראה של הבקבוק או צבע הבושם ולהחליט שזה קול ומגניב ולקנות אותו. אז זהו שזה לא מה שצריך לתת את הטון בבחירת הבושם. חשוב מאוד להריח את הבושם ולראות אם הוא לטעמכם. בדרך כלל יהיה טסטר לכל סוג בושם ותוכלו להתרשם מהריח שלו.

קחו אתכם את בת הזוג:

אם יש בת זוג או שאתם נשואים באושר – קחו את האישה אתכם לקנות את הבושם ואל תבחרו אותו לבד. בדרך כלל מי שיריח את הבושם שלכם הכי הרבה זו בת הזוג שלכם ולכן חשוב מאוד שהבושם יהיה לטעמה גם כן. יש נשים שרגישות לריחות מסוימים, יש נשים שיעדיפו עליכם ריח חלש ונעים ואחרות יעדיפו אתכם עם ריח חזק בכל מצב. 

בושם לזמן ארוך יותר:

יש באתר קוקר כמה סוגי בשמים עם ריכוז אלכוהולי משתנה. או דה פרפיום למשל אמור להיות עם ריכוז אלכוהולי גבוה יותר מאו דה טואלט ולכן או דה פריפיום יחזיק עליך יותר זמן וגם הריח שלו יהיה חזק יותר בדרך כלל. כאשר אתם משתמשים בבושם אתם מעדיפים שהוא יישאר עליכם ליותר זמן ושהריח לא ייעלם לאחר חצי שעה-שעה. 

טיפ לסיום: לא משנה איזה בושם בחרתם כדאי לרסס את הבושם לאחר מקלחת. הסיבה לכך היא שבמהלך היום בדרך כלל העור מזיע ושמנוני יותר והבושם נספג פחות טוב על העור ומשפיע פחות.