היום ניתן למצוא בעולם ההגברה שני סוגי רמקולים מרכזיים: רמקול פאסיבי או רמקול אקטיבי, או במילים אחרות – רמקול שאינו מוגבר לעומת רמקול מוגבר. ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, כך גם גדל מספר ההמצאות החדשות והמשוכללות שאנחנו יכולים להשתמש בהם בחיי היום – יום שלנו. רמקול אקטיבי, הינו רמקול מוגבר, אשר מצויד במערכת מיוחדת המכילה מגבר קרוס אובר פנימי. מגבר זה מצליח לפצל את הסאונד שאנחנו שומעים ל – 2-3 תחומים שונים, בהתאם לכמות הדרייברים המותקנים על הרמקול. מערכת הקרוס אובר מצליחה לסנן את התדרים הנמוכים, כך שהם לא יצליחו להגיע אל הרמקול הקטן, בדיוק כפי שהיא מסננת ומונעת מהתדרים הגבוהים להגיע אל הרמקול הגדול.

כל מה שכדאי לדעת לגבי ההבדל בין רמקול פאסיבי לרמקול אקטיבי

כאמור, ההבדל המרכזי בין שני סוגי הרמקולים, נובע מעצם העובדה שרמקול אקטיבי הינו רמקול מוגבר, בעוד שהרמקול הפאסיבי אינו מוגבר כלל. כלומר, כאשר מעוניינים לערוך אירוע, יש צורך ברמקול אקטיבי, אשר יכול לחסוך לכם את כל הבלגן של ארון מגברים כבד ועצום בגודלו. מספיק יהיה להתחבר לרשת החשמל, כדי לשמוע את המוסיקה בווליום העוצמתי והנעים ביותר לאוזן. ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות אשר מוכרות רמקולים אקטיביים מסוגים שונים, כאשר טווח המחירים יכול לנוע בין 200 ₪ לרמקול פשוט, לבין 25,000 ₪ לרמקול איכותי יותר. דוגמאות תוכלו למצוא באתר http://ms2000.co.il/

לעומת זאת, רמקול פאסיבי זקוק למגבר חיצוני, על מנת שתוכלו לשמוע דרכו מוסיקה איכותית ועוצמתית במהלכו של אירוע רועש ומלא אנשים. חברות ההגברה משתמשות במגברים עוצמתיים וברמקולים חזקים במיוחד, במטרה לספק את חווית האודיו האולטימטיבית לקהל. למעשה, יש צורך במגבר איכותי לכל תחום תדרים, דבר שמצריך לא מעט לוגיסטיקה והתעסקות נוספת. רמקול פאסיבי ברמה גבוהה, יכול להגיע למחיר של עשרות אלפי שקלים, בין היתר בזכות תכנון מדויק של הקרוס אובר המצוי בתוך תיבה אקוסטית.

לסיכום, ההבדל העיקרי בין רמקול פאסיבי לרמקול אקטיבי, הינו הצורך של הרמקול הפאסיבי בהגברה חיצונית, לעומת ההגברה הפנימית המצויה בתוך הרמקול האקטיבי. בכל מקרה, חשוב לבחור ברמקול ברמה הגבוהה ביותר, כדי ליהנות מסאונד מושלם.

קראו גם על: סאבים מוגברים