כולנו חולמים על שלווה כלכלית ועל עצמאות מלאה, כזו אשר מאפשרת לנו לנהל את החיים שלנו ברוגע – בלי לחשוש ממחסור וקושי בפרנסה. האם המציאות אכן כזו? המציאות הישראלית כיום מספרת על מצב כלכלי אשר מעמיד תושבים רבים מול קושי ואתגר בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית. לא פלא שרבים מחפשים אחר מקור הכנסה פסיבי אשר יאפשר להם ליהנות מהכנסה פסיבית וקבועה ללא מאמץ ועבודה מפרכת.

התשובה: נכס

אחת האפשרויות הפופולאריות כיום היא רכישת נכס כמו נכסים באנגליה. מדובר על רכישה של דירה, משרד או כל נדל"ן שהוא אשר נועד להניב תשואה חודשית קבועה. כאשר יש ברשותכם נכס כזה אתם נהנים מהכנסה קבועה המאפשרת לכם לחיות בכבוד וליהנות ממצב כלכלי שפיר. אמנם לפני כל רכישה של נכס חובה לבדוק לעומק ולוודא כי אכן בחרתם נכון וביצעתם השקעה פיננסית נכונה ומתאימה לכם. כיוון שיש נכסים שעלותם גבוהה ותשואת הרווחים שלהם נמוכה יחסית. ולכן יש להתייעץ עם גורמים מקצועיים על מנת לוודא כי אתם מבצעים עסקה כדאית ונכונה לכם.

הרווחים של נדל"ן

ע"פי אתר בריטניה נדל"ן, הרווחיות של הנדל"ן תלויה במספר גורמים. יש מקרים בהם רכישת הנכס נעשית על מנת למכור אותו כחלוף תקופת מה במחיר יקר יותר. במקרים אחרים אנשים רוכשים נכס כדי להשביח אותו. לאחר שיפוצים הם מוכרים אותו במחיר גבוה יותר ומרוויחים את הרווח שלהם מהעסקה. ובמקרים רבים אחרים אנשים משאירים את הנכס ברשותם ומרוויחים הכנסה חודשית בגין השכרת הנכס.

כיצד לקבל החלטה נכונה?

יש כיום מגמה של רכישת נכסים בחו"ל. העובדה שהעולם הפך להיות כבר גלובלי קטן מאפשרת לנו לקבל מידע ולבצע עסקאות חוצות גבולות. אמנם חשוב לזכור כי עסקאות כאלו מחייבות משנה זהירות, כיוון שיש להכיר את השוק המקומי, את חוקת המס ופרטים נוספים על המדינה בה רוכשים את הנכס. יש חברות מקצועיות אשר מספקות שירות בתחום זה. הן לומדות את השטח, בוחנות את הנתונים ומאזינות לרצונו של הלקוח – המשקיע. בהתאם לכך מתאימים לו את הנכס הנכון. זה שיניב לו הכנסה פסיבית.