לפסי בלימה קיימת חשיבות רבה בחניונים וגם בחניות פרטיות. הם צבועים בצבעי שחור וצהוב ולכן בולטים בשטח וכל נהג רואה אותם כשהוא מתמרן את תיחום הרכב שלו בין פסי החניה.

שומר חניה 

שומר חניה ממבצע הפרדה בין מקומות החניה בתוך חניה פרטית או בחניון גדול. בדרך זו יש מקום מוגדר לכל רכב ולא נוצר מצב שמישהו חונה על שתי חניות וכך הוא חוסם חניה נוספת לרכב אחר. כאשר כמות מקומות החניה היא מצומצמת, זהו צורך אקוטי כדי שכל נהג ישתמש בחניה אחת בלבד. 

שומר חניה מותקן גם בסופו של מקום החניה וכך הנהג אשר מבצע אומדן של המרחק יודע בדיוק מהי הנקודה שבה ממוקם הקו הרחוק של החניה. כך הוא לא עובר נקודה זו ולא מגיע לחניה נוספת שנמצאת בהמשך הדרך וגם לא פוגע בקיר, אם קיים שם. 

שומר חניה מסמן גם את סופה של החניה כאשר יש מדרכה מעבר לה, כך הנהג לא עולה על המדרכה אלא בוחן כמה מרחק נותר לו ובהתאם לכך עוצר לפני המדרכה.

סוגים של שומר חניה 

קיימים כמה סוגים של שומר חניה, בגדלים שונים. יש בגודל 0.50 מהחומר PVC  או 0.55 ס"מ מגומי, 1.90 שמתאים לחניונים ציבוריים ופס בלימה שאורכו הוא 1.8 מטר והוא מיוצר מגומי.

כל האופציות הללו של שומרי חניה בטיב מעולה ועשויות מחומרים איכותיים ביותר ולכן הם יעילים ויציבים ונותרים בחניונים לאורך זמן ארוך. הם צבועים בגווני צהוב ושחור שהם צבעים מאד בולטים ולכן הנהגים מיד מבחינים בהם ונהנים מהיתרונות שלהם. 

בשנים האחרונות אופציות שונות של שומר חניה הותקנו במקומות רבים וסייעו הן לסדר בתנועה והן למניעת תאונות עצמיות. פרטים נוספים תמצאו באתר הזה