המאמר באדיבות לימודנעים

ההצלחה של הילד וגם שלכם חשובה לכם. והעובדה הזו רלוונטית לתחומים רבים – ללימודים הפורמליים, לרכישת מיומנויות מיוחדות כמו נגינה, וגם בתחום המשחק. אם בעבר הכרנו בעיקר חוגים לשח מט, הרי כיום קיימת תופעה חדשה בה מורים פרטיים מלמדים שיעורים פרטיים לפורטנייט.

מהי התועלת של השיעורים הללו?

תחום המשחקים הדיגיטליים צעד כברת דרך עצומה קדימה. ויש כיום מגוון אמצעים ומשחקים מרתקים. הללו דורשים יכולות שונות אשר הן אלו שמאפשרות למשחק את היכולת לשחק היטב, לבצע פעולות מתאימות ברגע המתאים, ולהצליח לשחק כמו שצריך ולהצליח במשחק. בדומה לתחומים רבים אחרים יש את אלו ששוחים עם העניין כמו דג במים, הם רוכשים מיומנויות, מפתחים טכניקות לעצמם ומצליחים לשחק אותה יופי. אך לעומת אלו יש רבים אחרים שעבורם המשחק עשוי להיות מאתגר ואולי אף בלתי אפשרי. אולי תאמרו שבסך הכול מדובר על משחק, וההצלחה אינה כה קריטית. אבל מנגד אם אפשר לרכוש יכולות ולפתח מיומנויות – אז למה לוותר?

שיעור פרטי חוויתי ומקצועי

ניתן בהחלט ללמוד פורטנייט באמצעות מורה פרטי לתכנות. מדובר על מורה אשר יש לו יכולות מתקדמות בתחום הפורטנייט, והיות שכך יש לו את הכלים להקנות לתלמיד שלו את היכולת ואת הידע במשחק. הוא מציב את הילד מול כללים וטכניקות, הוא מנחיל לו כלים להצלחה ומסביר לו את אופן המשחק הנכון. מלבד ללמידה כולל השיעור הפרטי חלק נרחב של התנסות ורכישת מיומנות בפועל. כאשר התלמיד משחק תחת מעקב של המורה, הלה מנחה את המשחק, ממליץ על פעולות מתאימות ואף מדגים את המשחק מול התלמיד. במהלך שיעור כזה יכול הלומד לפתח כישורים ויכולות ובהדרגה להתחיל לשחק בצורה מקצועית ממש.

האם זה כדאי ולמה זה חשוב?

ההצלחות שאדם צובר לעצמו במהלך החיים שלו בונים לו את הדימוי העצמי כמו גם את הביטחון ביכולות שלו. והצלחות בכל התחומים מהוות נדבכים בבניית האישיות. כן, גם אם מדובר על הצלחות במשחק יש להם חלק בהרכבת האישיות שלנו. לא פלא שהורים רבים בוחרים לשלם על מורים פרטיים אונליין לפורטנייט.