תינוקות ופעוטות מסוגלים ללמוד המון באמצעות משחק, ולכן חשוב להנגיש להם צעצועים מותאמים לגילם ויכולתם כדי שיתנסו בכוחות עצמם בפעולות של מוטוריקה עדינה כמו השחלת חרוזים, הרכבת מגדל, התאמת צורות, מיון צבעים ועוד משחקים אחרים שגם יסייעו להם בהתפתחות וגם יסבו להם הנאה וכיף.

בין הצעצועים שילדים הכי אוהבים קיימים גם צעצועי עץ, להם יש חשיבות רבה עבור תהליכי המשחק והלמידה של הילדים. כיוון שהצעצועים עשויים מעץ, המגע שלהם הרבה יותר נוח ונעים לאחיזה עבור הילדים, וכן הם נחשבים גם לצעצועים בטוחים יותר כיוון שהם עשויים מחומרים טבעיים ולא מסוכנים.

סוגים של צעצועי עץ

כיום ניתן למצוא היצע גדול של צעצועי עץ לילדים בגדלים, דמויות וצבעים שונים. ישנם צעצועי עץ שנועדו למשחק מהנה ויצירתי כמו מכוניות ומשאיות, וגם צעצועים מעץ המאפשרים לקטנטנים להתנסות בפעולות שונות ולכן הם נחשבים גם כצעצועי התפתחות. לדוגמה קוביות עץ ממוספרות המאפשרות לבנות מגדל על פי סדר המספרים, צורות משחק עשויות מעץ אותן ניתן להשחיל לקופסא ייעודית עשויה עץ, וגם רכבת מעץ עליה ניתן לבנות מגדלים ולהרכיב צורות.

לאילו גילאים צעצועי עץ מתאימים?

כיוון שצעצועי העץ עשויים מחומר עץ טבעי, הם יכולים להתאים לטווח רחב של גילאים וכן גם לתינוקות קטנים שאוהבים להכניס כל דבר לפה. כיוון שהעץ הוא חומר טבעי ניתן להביא להם לשחק עם הצעצועים ללא חשש, וכן המגע הטבעי והחלק שלהם יהיה נעים ונוח יותר לאחיזה בזמן המשחק.

היכן ניתן למצוא צעצועי עץ איכותיים?

כדי לרכוש צעצועי עץ איכותיים לילדים חשוב לוודא כי מדובר על צעצועים העשויים עץ טבעי, כיוון שכך ניתן להבטיח כי הם לא צבועים בצבעים וחומרים רעילים שעלולים להיות מסוכנים. צעצועים כאלו ניתן למצוא בחנויות צעצועים מובילות, אם בחנויות פיזיות או חנויות מקוונות ברחבי הרשת.