עד לפני לא מעט שנים, אנשים לא היו נוטים לחפש פרויקטים של בנייה בבאר שבע. הם היו מדלגים עליה בעדינות בתהליך החיפוש אחר מקום מגורים חדש. לרוב, הם היו מעדיפים לעצור את החיפוש שלהם בשפלה או באשדוד, ולא להמשיך דרומה משם. בין אם זה בגלל המרחק, בין אם זה בגלל העובדה שאין בעיר ים, וכן בגלל התדמית של העיר. לכן גם לא היו הרבה פרויקטים חדשים בעיר.

אך בעשור האחרון אנחנו יכולים לראות פריחה ושגשוג בעיר, מה שהוביל ליצירת פרויקטים חדשים בבאר שבע עם מגוון רחב של אפשרויות, כאלה שמתאימות לסטודנטים, זוגות צעירים, משפחות ועוד.

צריך לומר, הפרויקטים האלה לא נוצרו במקרה. הם החלו להיווצר בעיר מסיבות שונות. ראשית, יש לבאר שבע עתודות קרקע רבות, בניגוד לערים במרכז הארץ, הרי שבאר שבע יכולה להתפרס לכל האזורים בצורה חופשית. שנית, העיר עברה שינוי מרענן בשנים האחרונות, הן בזכות ראש העיר והן בזכות החלטות שונות שהתקבלו, מבחינה ממשלתית, עסקית ואחרות. שלישית, בזמן שפרויקטים במרכז וכן בפריפריה הקרובה אליו עולים לא מעט כסף, הרי שככל שמתרחקים, אפשר ליהנות ממחירים הרבה יותר משתלמים, במיוחד אם יוקר המחייה איננו גבוה כמו במרכז הארץ.

חשוב להזכיר, אם בעבר נסיעה מבאר שבע לתל אביב היתה לוקחת שעתיים-שלוש ולא היתה נוחה, אזי שהיום אנחנו יכולים ליהנות מנסיעה קצרה יותר ויתרה מזו, אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות לעבור אותה לא רק ברכב אלא גם ברכבת, כלומר אנחנו לא צריכים לקחת על עצמנו את כל העניין של הנסיעה. זה כמובן חוסך לא מעט זמן, וחוסך לא מעט טרחה.

מי שמחפש פרויקטים חדשים בבאר שבע לא יתקשה למצוא, כאמור, פרויקט שיכול להתאים לו. כל מה שעליו לעשות, זה לבחון מה חדש בעיר, אילו שכונות חדשות ואילו פרויקטים חדשים נבנים, כמובן, איזה סוג דירות הפרויקט כולל, כמה חדרים, מה השטח שלהן, ומה תנאי התשלום. ברגע שכל המידע יהיה לפניכם, אז יהיה לכם הרבה יותר קל להחליט איפה אתם רוצים לקנות דירה חדשה.