אם אתם שייכים לעולם העסקי, זה שלא מפסיק לנוע ולהשתנות לרגע, הרי שאתם צריכים לזכור המון פרטים שנאמרו בחדרי ישיבות ובפגישות חשובות מאוד. אך מה קורה כשהרשימות אותם אתם עורכים במהלך הפגישות לא מספיקות לכם? האם נתקלתם בשכחה המתלווה לאחר שהישיבה נגמרה והסתכלתם ברשימות שלכם שוב? אל דאגה, זה קורה לכולם.

על כן, בזמן שאתם מחפשים את מכשיר ההקלטה שישרת אתכם נאמנה, הכנו לכם מספר פרמטרים אשר תרצו ללכת אחריהם, כדי לבחור את מכשיר ההקלטה הטוב ביותר.

טלפון חכם או טייפ מנהלים?

בחירת מקליט דיגיטלי מגיעה הישר מהצורך שלכם ולפי היכולות של המקליט עצמו. בזמן שהטלפונים החכמים יכולים להעניק לכם מכשיר הקלטה בין רגע, לא תמיד האפליקציה שהורדתם תספק לכם את מה שאתם צריכים מבחינת ההקלטה. קחו בחשבון שטלפון נייד תלוי בבטרייה שלו ואנחנו בטוחים שתסכימו עם העובדה שאי אפשר להסתמך על בטרייה של טלפון חכם. בעיקר אם מדובר בפגישה ארוכת שעות. טייפ מנהלים לעומת זאת, יכול לעבוד הרבה יותר שעות, להקליט את הפגישה ולבודד רעשים.

זמני הקלטה

ישנם מכשירי הקלטה אשר יכולים להכיל עד כ-1000 שעות זמן הקלטה. עם זאת, אף אחד לא מבטיח לכם שכך הדבר מאחר והכל תלוי במספר ההקלטות הנמצאות בו בזמן במכשיר ההקלטה. ככל שאיכות ההקלטה גבוהה יותר, כך יהיו לכם פחות שעות הקלטה. כך שאם אתם מתכוונים להקליט עבור תמלול טקסט, אתם תצטרכו להקליט ברמה הגבוהה ביותר. איכות גבוהה דורשת יותר נפח.

תעתיק ותמלול

אם כבר הזכרנו את נושא התמלול, הרי שמן הסתם תהיו צריכים טייפ מנהלים באיכות גבוהה, כזה שיצליח להעביר את המילים כמו שצריך בלי רעשים לבנים ברקע. עם זאת, חשוב שלא תתבלבלו, מכשיר הקלטה אינו מתמלל בעצמו ועל כן אולי תרצו להתקין תוכנה המתמללת אוטומטית את שהיא שומעת בכדי לקצר לכם את תהליך התמלול שיכול לקחת ימים ולילות.

גודל ומשקל המקליט

גם זה דבר שתרצו לקחת בחשבון מאחר ולא כל הפגישות נערכות אצלכם במשרד. כשאתם נפגשים עם לקוחות מחוץ למשרד שלכם, אולי המקליט שקיים אצלכם במשרד הוא לא המקליט הטוב ביותר שתרצו לקחת עמכם, הן מבחינת הגודל והן מבחינת המשקל. בזמן שמקליטים רבים ידועים בזעירותם, רצוי שתבדקו איזה מהם, המקליטים הקטנים, הם איכותיים מספיק בשבילכם ובשביל מערך הפגישות שלכם.

מכשירי הקלטה הפכו להיות חלק אינטגרלי בחייהם של המון אנשי עסקים שלא מעוניינים לפספס ולו פרט אחד בפגישות ובדיונים הרבים אותם הם עורכים. על כן, מכשיר הקלטה איכותי מקצר לרבים מאותם אנשי עסקים את זמני העבודה, מאפשר להם לשמוע בכל מקום את הפגישה אשר השתתפו בה ולחשב את הפעולות הבאות שלהם כמו שצריך ובדיוק.