קיבלתם משימה של בניית מודלים? זהו אחד השלבים המרגשים והמרתקים במהלך לימודי אדריכלות או עיצוב. לשם השלמת המודל שלכם, תצטרכו להשתמש בכל מה שלמדתם, לקבל השראה ורעיונות מעיצובים אדריכליים שונים, תשרטטו, תבנו, תדביקו ואולי גם תצבעו. אך בדרך לתוצאה הרצויה, תצטרכו להכין מראש מגוון חומרים לבניית מודלים והפרטים שלהלן יעזרו לכם בכך. 

המרכיב הבסיס של כל מודל 

יתכן מאוד שתצטרכו עפרונות שרטוט ודפדפת שבה תוכלו להכין רישום ושרטוט לפני בניית המודל. אך כשאנו מתייחסים אל חומרים המשמשים לצורך בניית מודלים אנו שמים דגש על הבניה עצמה. אין ספק כי המרכיב הבסיס והיסודי של כל מודל הוא לוח הקאפה. את הלוח הזה חותכים על מנת ליצור את חלקי המודל העיקריים, קירות המבנה, קירות החדרים, נישות, קירות חוץ ופנים, גדרות ועוד. שימו לב כי ניתן להשיג את הלוחות בדרגות עובי שונות. יתכן כי תעשו שימוש בכמה סוגים של לוחות מסוג זה, שצבעם לבן ונייטרלי, לבניית אלמנטים שונים במודל. 

כלי חיתוך, דבקים וחומרי הדגשה ורישום

לשם בניית מודלים תצטרכו לחתוך בצורה מדויקת את החלקים השונים. כלומר לצד חומרי הבניה תצטרכו סכיני חיתוך. בסכינים אלה תהפכו את הלוחות לקירות שיש בהן חלונות ודלתות. חשוב לא פחות להצטייד בדבקים מקצועיים. פתרון מעולה הינו דבק חם שניתן ליישם באמצעות אקדח מתאים. בנוסף, תוכלו להיעזר בעפרונות וטושים וכלי סימון הדגשה ורישום, כדי להעיר לחיים אלמנטים שונים. 

חומר עזר שמכניסים חיים למודל  

על מנת להעיר את המודל לחיים תוכלו גם לצבוע את כולו או את חלקו. אבל לא פחות חשוב יהיה להשתמש בחומרי עזר. לדוגמא, ניתן לרכוש ערכות עם אביזרים, שולחנות זעירים, כיסאות, כלי תחבורה. אפשר להוסיף משטח דשא לגינה, עצים ופרחים יפהפיים ומלאי חיים. מידע בנושא מודלים לעיצוב פנים